Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā izvēlēties dzirdes aparātu?

Dzirdes aparāti, Image by kalhh from Pixabay

Dzirdes aparāti, Image by kalhh from Pixabay

Varbūt esi domājis par dzirdes aparāta iegādi, taču Tevi uztrauc tas, kā tas izskatīsies, vai tas patiešām palīdzēs? Pastāv daudzi dzirdes aparātu veidi. Bet kā izvēlēties piemērotāko? Uzzini, kas jāņem vērā, izvēloties dzirdes aparātu.

Kā darbojas dzirdes aparāti?

Visi dzirdes aparāti darbojas līdzīgi, lai skaņas no apkārtējās vides pārnestu ausī un padarītu tās skaļākas. Mūsdienās praktiski visi dzirdes aparāti ir ar digitālu skaņas apstrādi, un visi tie tiek darbināti ar tradicionālu dzirdes aparāta bateriju vai atkārtoti uzlādējamu akumulatoru.

Mazie mikrofoni savāc skaņas no apkārtējās vides, bet mikroshēma jeb procesors pārveido ienākošo skaņu ciparu kodā. Tas analizē un pielāgo skaņu, pamatojoties uz dzirdes zudumu, klausīšanās vajadzībām un apkārtējo skaņu līmeni. Pēc tam pastiprinātie signāli atkal tiek pārveidoti par skaņas viļņiem un tiek piegādāti ausīs.

Dzirdes aparātu veidi

Dzirdes aparāti atšķiras pēc cenas, izmēra, īpašībām un ievietošanas ausī.

Aizauss dzirdes aparāti

Aizauss, jeb saīsināti BTE dzirdes aparāti ir viszināmākie. Šo veidu dzirdes aparāti tiek uzlikti aiz auss, bet ausī tiek ievietots auss ieliktnis. Lai tie būtu ērti un pielāgoti ausij, ausu ieliktņus izgatavo katram klientam individuāli, pēc auss formas nospieduma.

Aizauss dzirdes aparāti ir viegli ekspluatējami un to baterijas darbības laiks ir ilgstošākais no visiem dzirdes aparātu veidiem, jo pati baterija ir lielāka un jaudīgāka. Šāda veida dzirdes aparāti ir pielāgojami praktiski jebkuram dzirdes zudumam.

Iekšauss dzirdes aparāti

Iekšauss dzirdes aparāti, jeb saīsināti ITE ir ievietojami auss kanālā. Tos izgatavo, atbilstoši katra klienta individuālai auss formai. Iekšauss aparāti ir dažādi. Tos var izgatavot gan dažādos lielumos, gan ar atšķirīgu jaudu.

Vismazākie iekšauss dzirdes aparāti jeb CIC ir praktiski nemanāmi un retāk uztver vēja troksni, jo tiek pilnībā ievietoti pilnīgi auss kanālā. Tomēr tā izmērs atkarīgs no klienta vēlmes un dzirdes zuduma pakāpes. Jo lielāks dzirdes zudums, jo lielāka gabarīta un jaudas iekšauss aparāts ir nepieciešams. Aparāta izmērs atkarīgs arī no klienta individuālā auss un kanāla formas, īpatnībām un izmēra.

Iekšauss dzirdes aparāti ir ērti aktīviem un kustīgiem cilvēkiem, tomēr jārēķinās, ka visi iekšauss dzirdes aparāti ir tiešā saskarē ar ausu sēru, tādēļ tie prasa biežāku un rūpīgāku kopšanu, kā arī tiem nav tik liela jauda, kā aizauss dzirdes aparātiem, tādēļ piemērojami personām ar vieglu, vidēju un vidēji-smagu dzirdes zudumu.

Atvērtās auss dzirdes aparāti

Atvērtās auss dzirdes aparāti jeb OPEN FIT ir dzirdes aparāti, kas kļuvuši ļoti populāri, jo ir ļoti viegli lietojami un neliela izmēra, ar smalku skaņas caurulīti un īpašu, mazu uzgalīti, kas tiek ievietots auss ieliktņa vietā, neaizpildot auss kanālu pilnībā. Tā ir liela priekšrocība, gan kosmētiskā, gan higiēniskā ziņā, jo auss netiek noslēgta un tā var brīvi “elpot”.

Šie aizauss aparāti piemēroti personām, kuri zemos toņus dzird normāli vai tuvu normālam, bet dzirdes zudums sākas uz vidējiem un pastiprinās uz augstajiem toņiem.

RIC atvērtās auss dzirdes aparāti

RIC atvērtās auss dzirdes aparāti ir modernākie no visiem. Tiem ir lielāks pastiprinājums, precīzāka un tīrāka skaņa. Tie ir aizauss aparāti ar uztvērēju auss kanālā, kas ir savienojami ar atvērtā tipa uzgali un nodrošina dabiskāku savas balss skanējumu.

Uzlādējamie dzirdes aparāti

SIGNIA ir absolūts līderis uzlādējamu dzirdes aparātu izgudrošanā un izstrādē, līdz ar to SIGNIA spēj piedāvāt visplašāko uzlādējamo dzirdes aparātu klāstu nozares tirgū. Uzlādējami ir gan unikālā dizaina Styletto, gan aparāti ar uztvērēju ausī (Pure Charge&Go sērija), gan aizauss aparāti tradicionālā izpildījumā (Motion Charge&Go). Pēdējais jaunums ir uzlādējamie iekšauss dzirdes aparāti SIGNIA ACTIVE un ACTIVE PRO . Uzlādējamajos dzirdes aparātos tiek izmantoti pašlaik visprogresīvākie Litija-jonu akumulatori.

Uzlādējamajiem dzirdes aparātiem salīdzinājumā ar vienreiz izmantojamām baterijām ir virkne priekšrocību. No lietošanas viedokļa tie ir daudz ērtāki, vienkārši vakarā ir jāieliek uzlādes ierīcē, tad aparāti paši arī izslēdzas un no rīta pirms lietošanas ir jāizņem no tās, aparāti automātiski ieslēdzas.

Tā kā akumulatori ir iebūvēti, aparātu korpusi ir praktiski hermētiski un līdz ar to daudz mitrumizturīgāki, kas ir ļoti svarīgi karstā vasaras dienā vai sporta aktivitāšu laikā, kad cilvēki pastiprināti svīst, kā arī pēkšņa lietus laikā. Pēc mitrum un putekļu izturības novērtējuma tiem ir piešķirta augstā IP 68 klase.

Ar vienu uzlādi jauni akumulatori var darboties līdz pat 19 stundām, pat aktīvi izmantojot Bluetooth straumēšanu, un tas ir pilnībā pietiekoši.

Pure Charge&GO un Motion Charge&Go tiek izmantoti modernu tehnoloģiju bezkontaktu uzlādes ierīces, savukārt Styletto, jaunākajiem Pure modeļiem un Active sērijas aparātiem uzlādes ierīcē ir iebūvēts akumulators, kurš spēj nodrošināt divu dzirdes aparātu 3 pilnas uzlādes ciklus nepieslēdzoties elektrotīklam. Tātad dodoties pāris dienu izbraukumā nav nepieciešams ņemt līdzi vadus un adapterus.

Neapšaubāms ieguvums ir arī nepiesārņotā daba un lietotājam nav jādomā par izlietoto bateriju utilizāciju.

Kādas ir mūsdienu dzirdes aparātu tehnoloģiskās iespējas?

Tehnoloģijas attīstās arvien vairāk katru dienu. Arī dzirdes aparāti ir aprīkoti ar mūsdienīgām tehnoloģiskām funkcijām, kas padara to lietošanu ērtāku.

· Arvien biežāk dzirdes aparātus var savienot ar Bluetooth saderīgām ierīcēm, piemēram, mobilajiem tālruņiem, mūzikas atskaņotājiem, datoriem un televizoriem.

· Praktiski visus SIGNIA dzirdes aparātus ir iespējams regulēt ar pulti, lai varētu pielāgot funkcijas, nepieskaroties dzirdes aparātam. Lielākā daļa dzirdes aparātu bezvadu savienojumu nodrošina ar mobilo tālruni, un tiem ir mobilo ierīču lietojumprogramma, kas ļauj mobilo tālruni izmantot kā tālvadības pulti.

· Tieša audio ieeja ļauj pieslēgt audio no televizora, datora vai mūzikas ierīces vai nu izmantojot bezvadu tehnoloģijas, vai ar vadu.

· Daži dzirdes aparāti var saglabāt vairākus iepriekš ieprogrammētus iestatījumus dažādām klausīšanās vajadzībām un videi.

· Personai, kurai ir divi dzirdes aparāti, var ieprogrammēt aparātus, lai tie darbotos kopā tā, lai vienā auss dzirdes aparātā veiktās korekcijas (skaļuma regulēšana vai programmas izmaiņas) tiktu veiktas arī atbilstoši otras auss dzirdes aparātam, ļaujot vienkāršāk kontrolēt skaņas regulēšanu.

· Dzirdes aparāti spēj atpazīt lietotāja balsi, tie analizē un pielāgojas apkārtējā fona akustiskajai situācijai, slāpējot fona skaņas un izceļot cilvēku runu.

· Un visbeidzot-izmantojot bezvadu tehnoloģijas, dzirdes aparātu speciālists, nepieciešamības gadījumā, var attālināti veikt izmaiņas, vai pārregulēt Jūsu dzirdes aparātus!!!

Kas jāņem vērā pirms dzirdes aparāta iegādes?

Ja jums liekas, ka dzirde ir pasliktinājusies, pirmkārt apmeklējiet ārstu, lai izslēgtu koriģējamus dzirdes zuduma cēloņus, piemēram, ausu sēru vai infekciju. Parasti ārsts arī veic dzirdes pārbaudi. Ja tomēr šī problēma jums ir jau ilgstoša un medicīniska palīdzība nav iespējama, variet doties pie dzirdes aparātu speciālista.

Meklējot dzirdes aparātu, izpēti visas iespējas, lai saprastu, kāda veida un kāda veiktspējas līmeņa dzirdes aparāts Tev vislabāk derēs.

Padomā par nākotnes vajadzībām. Pajautā, vai izvēlētais dzirdes aparāts spēj palielināt jaudu, lai tas joprojām būtu noderīgs, ja dzirdes zudums palielināsies. Dzirdes aparāti nedarbojas bezgalīgi, bet tiem vajadzētu kalpot vairākus gadus. Ja dzirdei ir tendence pasliktināties, ir vērts šo noskaidrot pirms dzirdes aparāta iegādes.

Pārliecinieties, ka dzirdes aparātam ir garantija, kas attiecas uz detaļām un tā darbību uz noteiktu laiku.

Sargieties no maldinošiem apgalvojumiem. Dzirdes aparāti nevar atjaunot normālu dzirdi vai novērst visu fona troksni. Tie uzlabo dzirdamību.

Plāno izdevumus. Dzirdes aparātu izmaksas ir ļoti atšķirīgas. Tālvadības pultis, dzirdes aparātu piederumi un citas dzirdes aparātu iespējas var maksāt papildus, bet tas var būt ieguldījums Tavā ikdienā ilgstošā laika periodā.

“ReTone” piedāvā plaša spektra audioloģiskās iekārtas, visu veidu zīmola SIGNIA dzirdes aparātus, kas tiek pielāgoti atbilstoši klienta dzirdes zudumam un auss īpatnībām. Uzņēmums izgatavo arī auss ieliktņus un peldieliktņus. Aizauss un iekšauss dzirdes aparāti pieejami dažādās cenu grupās. “ReTone” piedāvā jaunumu – visu veidu uzlādējamos dzirdes aparātus un attālinātu dzirdes aparātu pieregulēšanas iespēju.

Tiek nodrošināta dzirdes aparātu garantijas un pēcgarantijas apkope un remonts. Nepieciešamības gadījumā “ReTone” dodas arī pie klienta uz mājām.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...