Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā izvēlēties garšīgāko ananasu veikala plauktā? VIDEO

pixabay.com

pixabay.com

Iedomājoties par ananasu, garšas kārpiņas sāk līksmot – sulīgais, saldais auglis, kura garša sniedz siltumu un vairo prieku… Ak, kā gribētos to nobaudīt! Bet kā atrast īsto ananāsu un kā pēc ārpuses vien zināt, ka tas būs salds, nevis skābs? Esam atraduši pāris ieteikumu, kas jāņem vērā, izvēloties ananasu!

1. Pārbaudi krāsu

Gatava ananasa miza būs dzeltenīgi oranžā krāsā. Ja tā ir tumši zaļa un miza ir cieta, tas vēl nav nogatavojies un, visdrīzāk, būs skābs. Īpašu uzmanību pievērs krāsai apakšpusē – tur tai jābūt visoranžākajai.

2. Mīksts vai ciets?

Sagrāb augli ar pirkstiem un paspaidi to. Tam nevajadzētu būt cietam kā akmenim, taču tas nedrīkst būt arī ļoti mīksts. Vislabāk, ja tas ir nedaudz mīksts.

3. Pievērs uzmanību lapiņām

Viens no veidiem, kā pārbaudīt, vai ananass ir gatavs – pamēģini izvilkt vienu lapu no lapu kroņa. Ja tā nāk ārā viegli, tad tas ir labi, ja tā jārauj ar spēku – auglis nav gatavs. Otrs veids – sagrāb lapu kroni ar vienu plaukstu, ar otru roku turi ananāsu, lai tas nekustas. Tad pamēģini pagrozīt lapu kopu uz priekšu un atpakaļ, ja tas padodas un kustās, tas nozīmē, ka ananāss ir gatavs, ja tas nekustās, tas vēl ir pārāk negatavs.

4. Pasmaržo ananasa dibenu

No ananasa apakšējās daļas vajadzētu nākt saldam aromātam, kas ir gatava augļa pazīme.

Vai zināji?

Tā kā ananasi tiek pārvadāti vertikālā pozīcijā, viss saldums sakrājas augļa apakšdaļā, tāpēc pirms ēšanas, to ieteicams novietot uz sāniem un pagrozīt ik pa laikam. Tādā veidā saldums izplatīsies pa visu augli.

Uzzini arī kādi labumi slēpjas arbūza baltajā daļā un kā izvēlēties labāko no visiem arbūziem!