Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā izvēlēties savam ādas tipam piemērotāko sauļošanās līdzekli?

Sieviete, vasara - Photo by Alexander Stemplewski from Pexels

Sieviete, vasara - Photo by Alexander Stemplewski from Pexels

Meklējot sev piemērotāko saules aizsardzības līdzekli, var būt grūti saprast, ko meklēt un kurš ir vispiemērotākais Tavam ādas tipam. Pareiza sauļošanās līdzekļa atrašana ir ilgtermiņa ieguldījums Tavā ādā. Iespējams, neredzēsi tā efektu uzreiz, kā lietojot serumus vai pīlinga līdzekļus, taču ilgākā periodā, regulāri lietojot savai ādai atbilstošāko sauļošanās līdzekli, ieguvumi, visticamāk, būs pamanāmi. Ja meklē savam ādas tipam piemērotāko sauļošanās līdzekli – ieskaties šai sarakstā!

Sausa āda

Ja Tev ir sausa āda, jāpievērš uzmanība papildu mitrināšanai. Noderēs mitrinoši sauļošanās līdzekļi krēma veidā, derēs jebkurš sauļošanās līdzeklis, kas bagātināts ar mitrinošām sastāvdaļām, piemēram, keramīdiem, glicerīnu, hialuronskābi, medu.

Taukaina āda

Ja Tev ir taukaina āda, meklē sauļošanās līdzekļus uz ūdens bāzes vai gēla formulas ar matētu virsmu. Raugies, lai tajā būtu tādas sastāvdaļas kā, piemēram, zaļā tēja, tējas koka eļļa vai niacinamīds.

Normāla āda

Ja Tev ir normāla āda, tad izvēlēties pareizo sauļošanās līdzekli būs vieglāk. Neatkarīgi no tā, vai tas ir organisks vai neorganisks, želeja vai krēms, Tu vari iegādāties to, kas Tev patīk visvairāk.

Jutīga āda

Ja Tev ir jutīga āda, ir vairākas sastāvdaļas, no kurām ieteicams izvairīties, iepērkot sauļošanās līdzekļos. Šīs sastāvdaļas var izraisīt reakciju, un tajās ietilpst alkohols, smaržvielas, oksibenzons, para-aminobenzoskābe (PABA), salicilāti un cinnamates. Tavs mērķis ir atrast minerālu sauļošanās līdzekli ar cinka oksīdu un titāna dioksīdu, kas ir visdrošākais, jo tas mazāk rada negatīvu reakciju. Turklāt tādām sastāvdaļām kā pantenols, alantoīns un madecassoside ir nomierinošas īpašības un tās var palīdzēt mazināt kairinājumu.

Āda, kurai raksturīgas pūtītes un akne

Tāpat kā jutīgai ādai, vienmēr ir labāk izvairīties no jebkādiem sauļošanās līdzekļiem ar sastāvdaļām, kas varētu saasināt jau esošos iekaisumus. Tādēļ minerāls sauļošanās līdzeklis ir drošākais solis, ja Tev ir nosliece uz pūtītēm. Ja nezini, vai izraudzītais sauļošanās līdzeklis ir organisks, centies izvēlēties kaut ko tādu, kas mazākā mērā rada kairinājumu vieglā, uz ūdens bāzes izgatavotā formā.

Kā pareizi lietot saules aizsarklīdzekli?

Vienmēr meklē sauļošanās līdzekli ar vismaz SPF 30 un plaša spektra aizsardzību.

Lai iegūtu maksimālu aizsardzības potenciālu, sauļošanās līdzekli netaupi. Sejai un kaklam vajadzēs apmēram ½ tējkarotes.

Pārliecinies, ka Tavs saules aizsarglīdzeklis tiek uzklāts atkārtoti ik pēc divām līdz trim stundām, it īpaši, ja atrodies ārā, kā arī pēc peldes.

Neaizmirsti uzklāt produktus acu tuvumā un ausīs.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...