Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā izvēlēties svarus savam biznesam?

Svaru pasaule www.svarupasaule.lv

Svaru pasaule www.svarupasaule.lv

Elektroniskie svari veikaliem un noliktavām, rūpniecības, medicīniskie, augstas precizitātes juvelieru un laboratorijas svari - viss šis aprīkojums nodrošina masas mērīšanu ar precizitāti, kas atbilst noteiktai darbības jomai. Bet kā orientēties plašajā piedāvājumā, un atrast labākos un uzticamākos svarus?

Kas būtu jāņem vērā, izvēloties svarus savai uzņēmējdarbībai:

1. Kādā darbības jomā šos svarus izmantos?

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 210 "Neautomātisko svari atbilstības novērtēšanas noteikumi", verificētos svarus ir jālieto sekojošās jomās:

1. masas noteikšanai komercdarījumos;
2. masas noteikšanai, lai aprēķinātu nodevas, tarifus, nodokļus, prēmijas, soda naudas, kompensācijas un līdzīgus maksājumus;
3. masas noteikšanai normatīvo aktu sastādīšanas gadījumos, kā arī ekspertu slēdzienos, ko iesniedz tiesā;
4. ķermeņa masas noteikšanai medicīnā, lai novērotu un novērtētu pacienta fizisko attīstību, diagnosticētu slimību un nozīmētu ārstēšanu;
5. masas noteikšanai, lai izgatavotu medikamentus saskaņā ar recepti, kā arī masas noteikšanai analīžu gadījumā, medicīnas apskašu laikā un farmācijas laboratorijās;
6. masas noteikšanai, lai aprēķinātu cenu tirdzniecībā un preču iepakošanā;

http://www.ptac.gov.lv/lv/content/atbilstibas-novertesana-harmonizetas-prasibas

2. Kas ir svēršanas robežvērtība?

Katriem svariem pastāv maksimālā un minimālā masa, ko tie spēj nosvērt. Tā ir noteikta ierīces dokumentācijā un ir norādīta uz ierīces korpusa. Izvēloties nepieciešamos svarus, ir jāzina aptuveno preces svaru, kādu novietosiet uz šiem svariem. Šim rādītājam ir svarīga nozīme izvēloties svarus, jo mēģinot nosvērt preci, kas ir smagāka par maksimālo ierīces svaru, visdrīzāk, ierīce uzrādīs nepareizu svaru vai uzrādīs kļūdu. Bieži svaru maksimālā svara vērtība ir vissvarīgākā īpašība. Bet, ja svēršanas masa ir mazāka par dalīšanas cenu, visdrīzāk, displejā netiks parādīts svars. Tad vajadzētu padomāt par modeli ar lielāku precizitāti (dalīšanas cenu).

3. Cik ļoti precīziem ir jābūt svaru rādījumiem?

Katrā nozarē pastāv savas mērījumu precizitātes prasības. Iesakām izmantot svarus, kuru mērījumu precizitāte pārsniedz nepieciešamo. Piemēram, svara noteikšanai ar precizitāti līdz 0,1g, ieteicams izmantot svarus ar svēršanas soli līdz 0,01g.

Bet būtu jāņem vērā, ka ķermeņa svaru nevar nosvērt ar absolūtu precizitāti. Nosvēršanas rezultāts - to nosaka dažādi faktori: svaru precizitāte, pareiza to uzstādīšana, temperatūras apstākļi, utt. Tāpēc svaru vienmēr nosaka ar nelielu novirzi. Pieļaujamā kļūda par vienu iedaļu.

4. Kāda izmēra svēršanas platformai būtu jābūt?

Svēršanas platformu (paneli) izvēlas atkarībā no svēršanai paredzētajiem objektiem. Svēršanai paredzētos objektus izvieto uz platformas tā, lai tie ne no vienas puses nepārsniegtu platformas malas par 1/3 no sava izmēra.

5. Jāpārdomā svaru tehnisko iespēju nepieciešamību

Modernos svarus aprīko ar dažādām funkcijām un uzstādījumiem, kas ļauj tos izmantot jebkādos apstākļos:

  • darbs lielā mitrumā
  • zemā un augstā temperatūrā
  • nepietiekamā apgaismojumā
  • svara stabilizācija (dzīvnieku vai šķidruma svēršana)
  • iespēja strādāt ilgu laiku ar iekšējo akumulatoru bez lādētāja
  • iespēja izdrukāt etiķeti
  • sanitāro normu prasību ievērošana

Pirms izvēlēties svaru modeli, kas jūs ir ieinteresējis, ieteicams lūgt konsultāciju kvalificētam speciālistam.

Veikals "Svaru pasaule" piedāvā plašu svaru sortimentu dažādām darbības jomām, kā arī verificēšanas, kalibrēšanas un profesionāla svaru remonta, svaru nomas pakalpojumus.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...