Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā izvēlēties vissaldāko arbūzu veikala plauktā

Pixabay

Vasara Latvijā nozīmē arbūzu laiku. Veikali, tirgus un ceļmalas pilnas ar arbūzu plauktiem un kastēm. Kā izvēlēties arbūzu, kas attaisnos ekspektācijas un būs tik salds, cik iztēlojies? Uzzini, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties arbūzu plašajā piedāvājumā!

Pievērs uzmanību tam, vai uz mizas ir brūnie sazarojumi, tīklojumi. Tīklojumi nozīmē, ka augļa ziedēšanas procesā bites ir nākušas pēc nektāra. Jo vairāk sazarojumu, jo vairāk bišu ir nākušas pēc putekšņiem. Tas nozīmē, ka nektārs bijis īpaši salds – arī arbūzs tāds būs.

Salīdzini “lauka plankumu” jeb vietu kura augšanas procesā bijusi pret zemi – tas ir gaišs pleķis uz arbūza mizas, baltā, dzeltenīgā, reizēm oranžā nokrāsā. Jo saldāks arbūzs, jo tumšāks šis pleķītis. Ja pleķis ir balts, tad arbūzs nebūs īpaši salds, ja tas ir dzeltens vai pat oranžīgs arbūzs būs salds.

Ņem vērā augļa izmēru! Neņem mazāko un neņem lielāko – izvēlies vidēja izmēra arbūzu. Neatkarīgi no izmēra, atceries, ka auglim jābūt smagākam nekā tas izskatās.

Ja vēlies saldāku arbūzu, izvēlies “meiteni”, bet, ja vēlies ūdeņaināku, izvēlies “puisi”. Jā, arī arbūziem ir dzimumi. Puikas ir lielāki, garenāki, vairāk ovālas formas, savukārt meitenītes ir apaļākas formas un nedaudz mazākas.

Apskati astīti jeb ķekaru! Ja tas ir pelēcīgs un sakaltis, tas nozīmē, ka auglis novākts īstajā laikā un tas būs nogatavojies. Ja tas ir zaļš, tas nozīmē, ka auglis novākts par ātru un nebūs nogatavojies.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...