Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā karstais laiks ietekmē auto riepas?

Riepas spiediena mērīšana. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Riepas spiediena mērīšana. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Ir zināms, ka, temperatūrai paaugstinoties, siltais gaiss riepās izplešas un palielinās riepu spiediens. Tieši šī iemesla dēļ riepu spiedienu vasarās iesaka pazemināt. Faktiski arī ziemas sezonā jārēķinās, ka automašīnai sākot braukt, riepas uzkarst un spiediens būs augstāks nekā ilgstoši stāvējušam auto. Savukārt vasarā, kad arī asfalta karstums dod savu artavu, pārmērīgi liels spiediens riepās var būt pat riskants. Tā sekas ir priekšlaicīgs riepu nodilums, slikta saķere, riepu pārkaršana un izplūdumi.

Ko darīt, lai izvairītos no vasaras riepu pārmērīgas spiediena paaugtināšanās?

1. Regulāri pārbaudi riepu spiedienu

Vasarā, dototies braucienā ar auto, kad riepas ir “aukstas”, pārbaudi riepu spiedienu. Lai to paveiktu, vispirms atrodi, kāds ir ieteicamais PSI jūsu automašīnasriepām. Par to var būt norādes uz durvju uzlīmēm vadītāja sānu durvīs, uz bagāžas nodalījuma vāka vai degvielas vāciņa, kā arī auto rokasgrāmatā. Ļoti svarīgi ir neizmantot MAX PSI, kas parasti tiek norādīts riepas sānos – tas ir maksimālais, nevis optimālais spiediens.

Ideālais laiks pārbaudei ir tad, kad riepas ir aukstas, jo sakarsušām riepām mērījums būs mazāk precīzs.

Ja riepās spiediens ir pārāk mazs– nebrauc! Citādi sabojāsi apvalku riepas iekšpusē.

2. Pārliecinies, ka riepā ir optimālais ieteiktais gaisa spiediens

Neizmanto maksimālo pieļaujamo spiedienu! Vajadzētu atrast ražotāja ieteikto spiedienu uz uzlīmi durvju aplokā. Ja riepas piepumpētas līdz maksimumam, riepas mūžs ievērojami samazinās – centrs pārāk ātri nodilst, kā arī var pasliktināties auto vadāmība un rasties izslīdēšana.

3. Neizlaid pārāk daudz gaisa no riepām!

Neizlaid gaisu no riepām, vismaz ne patstāvīgi, kamēr riepas ir siltas. Vislabāk iegriezties kādā riepu servisā un aicināt palīgā profesionālu riepu tehniķi, kas varēs tās pārbaudīt. Ja brīdī, kad riepas karstas, izlaidīsi pārāk daudz gaisa, tad no rīta, kad auto būs atdzisis un pastāvējis, spiediens tajās var būt nepietiekams un tas nav droši.

Ja riepas izplūdumi jau ir radušies, vajadzētu padomāt par jaunu riepu iegādi vai esošo riepu remontu.

Tev varētu interesēt arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...