Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā mājas aptieciņā pareizi uzglabāt medikamentus?

Medikamenti, Photo by freestocks on Unsplash

Medikamenti, Photo by freestocks on Unsplash

Lai zāles nezaudētu savu iedarbību un nekļūtu kaitīgas cilvēka veselībai, pēc iegādāšanās tās arī mājās jāuzglabā atbilstošos apstākļos. Pretējā gadījumā var būt pat tā, ka zāles kļūst bīstamas veselībai.

Ievēro visas norādes

Katriem medikamentiem ir savi noteikti uzglabāšanas kritēriji, kurus ievērojot, tie saglabā savu iedarbību. Iegādājoties daudzas zāles, jau aptiekā farmaceits izstāsta, kā tās uzglabāt. Parasti tas tiek darīts, ja tās ir recepšu zāles suspensiju veidā. Bet aptiekāram var droši jautāt par jebkuru medikamentu uzglabāšanu. Arī ārsts mēdz pacientu informēt par zāļu uzglabāšanu. Ieklausies speciālistos!

Medikamentu uzglabāšanas nosacījumi minēti arī lietošanas instrukcijās. Un ir svarīgi tos ievērot – gan uzglabāšanas temperatūru, gan citus kritērijus.

Neuzglabā medikamentus tiešos saules staros

Nekad nevienas zāles nedrīkst atstāt tiešos saules staros. Gan tieši saules stari, gan paaugstināta gaisa temperatūra var būtiski ietekmēt jebkuru medikamentu iedarbību un kvalitāti. Lietojot šādos apstākļos glabātas zāles, bieži palielina risku gūt nelabvēlīgās blakusparādības.

Ievēro noteikto gaisa temperatūru

Tas pats attiecas uz gaisa temperatūras norādēm zāļu instrukcijā. Ja norādīts, ka konkrētie medikamenti jāuzglabā, teiksim, no +2C līdz +8C, tie jāuzglabā ledusskapī vai atbilstošas temperatūras vēsā vietā, nedrīkst pieļaut, ka zāles tiek saldētas. Tāpat nedrīkst pārsniegt norādītās temperatūras augstāko rādītāju.

Medikamentu lietošanas instrukcijās mēdz būt norāde, ka attiecīgo medikamentu uzglabāšanai nav jāievēro specifiski temperatūras nosacījumi. Tādos gadījumos uzskatāms, ka zāles uzglabājamas atbilstoši klimatiskās zonas apstākļos.

Neuzglabā medikamentus mitrumā

Ja vien zāles nav cieši slēgtā pudelē vai hermētiski izolētas no mitruma piekļūšanas, jāņem vērā, ka zāles jāuzglabā slēgtā kastē, kurā nevar iekļūt mitrums. Arī ledusskapī ievietojot zāles, kas nav cieši slēgtā iepakojumā, jāievieto pirms tam kastītē.

Glabā oriģinālo medikamentu iepakojumu

Glabājot medikamentus to oriģinālā iepakojumā, jāpārliecinās, vai tas nav bojāts. Uz iepakojuma norādīts derīguma termiņš un cita būtiska informācija. Ja bojāta vien kastīte, kurā medikamenti pārdoti, un gadījumā, ja vēlies to izmest, noteikti saglabā tajā esošo medikamentu lietošanas instrukciju!

Lasi arī:

Viss sāp? Ieteikumi, kā pareizi lietot pretsāpju zāles

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...