Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā nomierināt suni negaisa laikā?

Photo by Matthew Henry on Unsplash

Photo by Matthew Henry on Unsplash

Ja tevi katru dienu mājās sagaida labākais draugs - suns, noteikti esi ievērojis, cik emocionāla būtne ir šis dzīvnieks. Suņi ir ļoti jutīgi pret atmosfēras spiediena izmaiņām, negaisu, strīdiem mājās, salūtu un citiem pēkšņiem, negaidītiem trokšņiem vai notikumiem, kas traucē suņa harmonisko dzīves ritējumu.

Kad ārā plosās negaiss, cilvēki uztraucās par elektrības un sakaru zudumu, taču suņi parasti ir sabijušies, sāk riet vai gaidot, meklē paslēptuvi, kurā nolīst, kamēr negaiss beidzies, kā arī reizēm aiz sevis atstāj izkārnījumus vai sagrauž mājas iedzīvi - tādā veidā mazinot stresu.

Ir paņēmieni, kā nomierināt suni, ja ārā ir negaiss:

  • Izveido sunim mājiņu vai iegādājies atbilstoša izmēra būri, vēlams tumšu (vai apklāj to ar segām). Suns jutīsies ļoti droši ielienot savā būrītī, jo viņš redzēs, ka viņam aiz muguras neviena nav, kā arī virspusē un sānos ir sienas, kas viņam rada drošības sajūtu.
  • Nomāc trokšņus, ko izraisa negaiss (arī salūts)! To vari panākt ieslēdzot skaļu mūziku mājās, suns pie tās pieradīs, un nedzirdēs ārā notiekošo traci. Vari ieslēgt arī televizoru un uzgriezt mūziku.
  • Uzvelc mājdzīvniekam pieguļošu apģērbu, piemēram, kreklu vai aptin vairākas šalles. Tas radīs drošības sajūtu, viņam būs sajūta, it kā kāds to mīļotu.

Turpretim, ja suns nereaģē uz ārējiem faktoriem un ir kļuvis mazāk aktīvs nekā agrāk, noteikti aizved viņu pie veterinārā ārsta, lai noskaidrotu suņa vispārīgo veselības stāvokli, kā arī pārliecinātos, ka sunim nav artrīts vai kāda cita mokoša slimība.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...