Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā noteikt savu matu tipu?

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Ja šķiet, ka šampūns, balzams, matu maska vai veidošanas līdzekļi, kurus izvēlies, nekad nesniedz cerēto rezultātu, iespējams pie vainas tas, ka nezini savu matu tipu un neproti atrast tam piemērotāko . Lai nākamreiz veikalā nepajuktu un prastu paskaidrot, ko tieši vēlies, velti pāris minūtes tam, lai noskaidrotu savu matu tipu pēc tādiem parametriem kā blīvums, diametrs, porainība, taukainums un elastība.

1. Matu blīvums

Matu blīvums nosaka to, cik daudz matu uz galvas atrodas jeb cik blīvi tie ir izvietoti. Ir trīs blīvuma tipi un, lai noteiktu savējo, iespējams veikt spoguļa testu. Jāsaņem liels matu daudzums un jāpavelk malā, pēc tam jāaplūko spogulī, cik lielā mērā varat redzēt galvas ādu.

Mazs blīvums – āda ir labi saskatāma

Vidējs blīvums – āda ir vietām redzama

Liels blīvums – āda tikpat kā nav redzama

2. Mata diametrs

Lai noskaidrotu mata diametru, jeb to, cik biezs ir mats pats par sevi, nepieciešams izraut vienu matu un rūpīgi to aplūkot. Var matu salīdzināt ar diegu, kas tev šķiet biezs.

Biezs mats – matam ir tikpat liels vai pat lielāks diametrs kā diegam

Vidēji biezs mats – mats ir nedaudz plānāks

Plāns mats – matam ir ievērojami mazāks diametrs kā diegam

3. Matu porainība

Porainība nosaka mata spēju absorbēt dažādas vielas – porains mats ir kā sūklītis, kas uzreiz sevī uzsūc visu, kas tam tiek klāt un nespēj pretoties. Lai noskaidrotu, cik poraini ir tavi mati, izrauj matu un ieliec glāzē ar ūdeni.

Augsta porainība – mats ātri samirkst un nogrimst glāzes dibenā. Tas nozīmē, ka mati ir ļoti uzņēmīgi pret dažādām ķīmiskām vielām, piemēram, matu krāsām, kas viegli iekļūst mata porās un bojā tos no iekšpuses. Šādiem matiem ir raksturīga ātra izžūšana pēc samirkšanas un tieksme spuroties.

Vidēja jeb normāla porainība – mats peld glāzei pa vidu, jo spēj uzņemt tieši tik daudz mitruma, cik tam nepieciešams. Šādi mati neprasa pārāk lielu kopšanu un bez pūlēm saglabā formu pēc ieveidošanas.

Zema porainība – mats peld pa virsu. Šādiem matiem kutikulā ir maz poru un tas apgrūtina to spēju absorbēt mitrumu. Mati pēc mazgāšanas ilgi žūst un produkti, kas tiek lietoti, šķiet nekādi neietekmē matu stāvokli.

4. Matu taukainums

To, cik ātri mati sataukojas var noteikt ar šāda testa palīdzību – nepieciešams matus vakarā izmazgāt, tad izķemmēt un doties gulēt, ļaujot tiem izžūt dabīgi. No rīta jāpaņem papīra salvete un jāpiespiež pie galvas, īpaši galvas virspusē un aiz ausīm.

Taukaini mati – skaidri redzami eļļaini nospiedumi. Šādi mati jāmazgā 4-5 reizes nedēļā.

Sausi mati – nav redzami taukaini nospiedumi . Tas nozīmē, ka matiem nepieciešama papildus mitrināšana.

Kombinēti mati - nospiedumi parādās tikai atsevišķās vietās.

5. Matu elastība

Elastīgi mati ir stipri, tie labi atstaro gaismu ir atsperīgi. Lai noskaidrotu savu matu elastības līmeni, jāizrauj mitrs mats, jāpaņem starp diviem pirkstiem un tad jāvelk ar katru roku savā virzienā.

Augsta elastība – mats nepārlūzt, bet turpina stiepties

Vidēja elastība – mats stiepjas kādu brīdi, līdz pārlūzt

Zema elastība – mats pārlūzt gandrīz uzreiz

Piemērotus līdzekļus sava matu tipa matu kopšanai meklē Frizieru serviss veikalos!


Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas