Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā notiks mācību darba organizēšana skolās 2.semestrī?

Skolēns, Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Skolēns, Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska 6.janvāra preses konferencē informē par mācību norisi 2.semestrī. IZM sadarbībā ar Veselības ministriju un SPKC ir izskatījusi esošo situāciju un konstatējši, ka pašreizējie ierobežojumi ir devuši pozitīvus rezultātus un saslimstība skolēnu vidū samazinājusies. Līdz ar to, ņemot vērā epidemologu lūgumu pagarināt ierobežojumus uz vismaz 2 nedēļām, izglītības nozare pieņēmusi sekojošu lēmumu, kas stāsies spēkā ar 11.janvāri:

1. 1.-4. klasēm brīvlaiks tiek pagarināts līdz 25.janvārim.

  • 1.klasēm līdz ar šo pagarinājumi tiks atcelts ikgadējais ziemas brīvlaiks un līdz ar to mācību gads pagarināts netiks.
  • Savukārt 2.-4.klasēm tomēr gaidāms mācību gada pagarinājums vasaras periodā.

2. 5.-6.klases – atsāks attālinātas mācības no 11.janvāra

3. 7.-12. klases, profesionālās izglītības iestādes un augstskolas – turpinās mācības attālināti.

4. No 4.janvāra speciālā izglītība ir klātienes procesā

Plānots, ka pēc 11.janvāra mācības klātienē varēs atsākt 1.-4.klase.

Ja līdz pavasara brīvlaikam izlaiduma klases (9. un 12. klase) netiks līdz klātienes mācību procesam, tad tiks lemts par eksāmenu perioda maiņu, pagarināšanu vai atcelšanu.

Ja epidemoloģiskā situācija neuzlabosies pietiekami, tad nāksies attālināti organizēt mācības arī 1.-4.klasei, bet nav plānots vēl vairāk pagarināt brīvlaiku.

• Klātienē drīkstēs notikt klīniskā prakse rezidentūrā un praktiskās nodarbības 6. studiju gada medicīnas studentiem, lai sniegtu atbalstu slimnīcām.

• Klātienē darbosies speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.

• Citas praktiskās nodarbības (arī individuāli) iespējamas tikai attālināti. Arī profesionālajā un augstākajā izglītībā, dažādos kursos utml. nodarbības drīkstēs notikt tikai attālināti.

• Interešu izglītība un dažādi mēģinājumi arī drīkstēs notikt tikai attālināti.