Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pareizi kopt parketu, lai tas kalpotu gadiem ilgi

Parketa kopsana, parkets, māja

Koks tā ir vērtība, kura jāsaudzē un pareizi jākopj, lai tā mūs priecētu gadiem ilgi, uzskata SIA “Parketa Nams” eksperti. Parketa grīda no masīvkoka kalpo līdz pat 100 gadiem, ja to pareizi kopj.

Zemāk padomi, kā pareizi kopt dabiskā materiāla grīdu, lai tā būtu ilgstoša vērtība mūsu mājās:

  1. Parketa grīdu nepieciešams atkārtoti slīpēt un apstrādāt ik pēc 10- 15 gadiem.
  2. Pa koka grīdu nevajadzētu staigāt ar ielas apaviem, jo no ārējās vides ienestās smiltis darbojas kā abrazīvs un ātri veido nodilumu. Ja telpas ir publiskas un iespējas pārvilkt apavus nav, ieteicams pie ārdurvīm novietot paklāju ar sariņiem, kas no apavu zolēm notīrīs lielāko vairumu gružu.
  3. Parketa grīdu bojā dāmu apavi ar smailiem papēžiem, jo tie deformē koksni iespiežot mazas bedrītes un izveidojot robu eļļas vai lakas aizsargslānī. Tā pie koksnes var nokļūt mitrums un sabojāt to.
  4. Zem krēslu, skapju un citu mēbeļu kājām jāpielīmē aizsargājošās filca uzlīmes, bet, ja parkets rotā biroju, zem krēsliem ar ritentiņiem jāpaliek kāds paklājs, kas aizsargās virsmu no bojājumiem.
  5. Parketa grīdas kopšanā vēlams lietot profesionālus kopšanas līdzekļus, jo tie, kas atrodami plaša patēriņa preču veikalos, satur pārāk lielu daudzumu šķīdinātāju. Tie sagrauj parketa eļļas, vai lakas struktūru un drīz vien pie koksnes var piekļūt mitrums, līdz ar to parketa kalpošanas ilgums krietni sarūk.
  6. Ir profesionālie līdzekļi, kuri virs eļļas, vai lakas kārtas izveido vaska aizsargslāni - veselu vaska kārtiņu – tādējādi vairs nav jābaidās par dažāda veida traipiem, jo tie nepiekļūst koksnei, bet paliek uz aizsargvaska kārtas, ko viegli var noņemt un atkal uzklāt no jauna. Šis slānis jāatjauno atkarībā no noslodzes – publiskākām telpām iespējams reizi mēnesī, bet mājās 2 līdz 3 reizes gadā.
  7. Vēl ir profesionālo līdzekļu sērija ikdienas kopšanai. To pievieno ūdenim un tad ar mitru lupatu kopj grīdas ikdienā.

“Parketa Nams” eksperti izmanto kvalitatīvos vācu “Berger-Seidle” parketa kopšanas līdzekļus, kas var piešķirt parketam dažāda matējuma pakāpes vizuālajā izskatā, kā arī padarīt grīdas neslīdošas, kas īpaši svarīgi publiskās telpās, sarīkojumu deju zālēm, kā arī mājās, it sevišķi, kur rotaļājoties skraida mazi bērni.

Parketa Nams ir radošu profesionāļu komanda, kas jau 17 gadu garumā veic pilnu parketa, dēļu ieklāšanas ciklu – sākot no pamatnes sagatavošanas, materiālu izvēles, līdz parketa ieklāšanai, apstrādei un uzkopšanai.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...