Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pārvarēt bailes no ginekologa un citiem ārstiem?

Ārsts un pacients, foto - National Cancer Institute, Unsplash

Ārsts un pacients, foto - National Cancer Institute, Unsplash

Daudziem cilvēkiem ārsta, piemēram, ginekologa apmeklējums izraisa negatīvas emocijas. Kādēļ? Kādam bijusi negatīva pieredze, kāds saklausījies dažādus stāstiņus un jau pirms ārsta apmeklējuma sevi noskaņo, ka nu tik būs ārprāts. Kāds cits, patiesībā – lielākā daļa, pie katrām savām pirmajām veselības izmaiņām meklē atbildes internetā. Un, ak, cik tur viss ir slikti! Tā liek domāt internets. Tad mēs baidāmies iet pie ārsta, lai tik nesaņemtu apstiprinājumu visam, ko esam salasījušies. Un, zini ko?! Praktiski vienmēr izrādās, ka esam galvā ieņēmuši to, kā patiesībā nav. Kā to noskaidrot? Pārvarot bailes un aizejot pie ārsta.

Bailes no ginekologa

Delikātāko problēmu ārsts, kuru ļoti daudzas sievietes kautrējas un satraucas apmeklēt, ir ginekologs. Tā pati pirmā ginekologa apmeklējuma reize jaunām sievietēm nereti ievieš pārdzīvojumus un bailes. Bet, esam reālas – mēs, sievietes, nekur neliksimies dzīvē bez šī, mums tik ļoti nozīmīgā ārsta! Tādēļ metam pie miera savus liekos satraukumus jau laicīgi, un, mīļās mammas un vecmāmiņas, runājiet ar savām meitām un mazmeitām par šo ārstu, neatstājot viņas neziņā un paskaidrojiet, ka ginekologa apmeklējums nav nekas šausminošs vai traks.

Ginekologs ir pirmais cilvēks, kurš ir klāt lielajā prieka brīdī, oficiāli apstiprinot, ka pasaulē plāno ierasties jauna dzīvībiņa, ka esi mazuļa gaidībās. Un priecājies ne tikai Tu, bet arī pats ārsts! Ir ne tikai darba pienākums, bet arī liels gods būt par cilvēku, kurš uzrauga, lai grūtniecība rit viegli un skaisti.

Sievietēm ikgadējais ginekologa apmeklējums obligāts ir tikai brieduma vecumā, kad jāveic noteiktās pārbaudes dzemdes kaklam, bet līdz tam nebūt nav jāskrien ik pa 9 mēnešiem pārbaudīties no 16 gadu vecuma. Ja sievietei viss ir kārtībā ar sieviešu līnijas pašsajūtu, ginekologa pārbaude veicama reizi 1 - 3 gados. Izņēmums, ja nepieciešama kontracepcija vai nav sākušās mēnešreizes līdz 16 gadu vecumam.

Kā pārvarēt bailes pirms ārsta vizītes?

· Pirmkārt un galvenokārt – nemeklē informāciju par kaitēm, ko var izraisīt Tavi simptomi.

· Neklausies citu negatīvās vai neveiksmīgās pieredzes stāstos!

· Ja Tev pašam ir bijusi negatīva pieredze ar kādu konkrētu ārstu, Tev ir visas iespējas to nomainīt. Izmanto to!

· Ja Tev ir bijusi negatīva pieredze daudzus gadus atpakaļ par kādu no procedūrām, neaizmirsti, ka laiks iet uz priekšu, ir attīstījušās tehnoloģijas, mainījušies procedūru darbības veidi. Mūsdienās maksimāli pacienta komfortam ir pielāgotas gan tehnoloģijas, gan procedūru veikšanas process.

· Arī ārsts ir tikai cilvēks, arī ārstam ir bailes no kaut kā. Piezvani viņam un paskaidro, neslēp, ka Tev bail no gaidāmā apmeklējuma. Tici man, paliks daudz vieglāk dzirdot ārsta balsi un aicinājumu nebaidīties!

· Ja pašiedvesma nepalīdz, pirms ārsta apmeklējuma izdzer nomierinošu tēju, palasi mierīga rakstura grāmatu, paklausies mierīgu mūziku un vienkārši saņemies un ej! Bailes var pārvarēt tikai stājoties tām pretī. Un Tu redzēsi, ka patiesībā nebija par ko baidīties!

Ārsts un pacients, foto - National Cancer Institute, Unsplash

Ārsts un pacients, foto - National Cancer Institute, Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas