Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no iesnām?

Iesnas, Photo by Brittany Colette on Unsplash

Iesnas, Photo by Brittany Colette on Unsplash

Rudens ir iesnu laiks – tas ir fakts. Visbiežāk tā ir vīrusa infekcija, par kuru sākotnēji liecina tieši iesnu rašanās. Lai arī saka, ka iesnas vidēji ilgst vidēji nedēļu, lūkojām noskaidrot, kā pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no iesnām?

Kā pēc iespējas ātrāk tikt vaļā no iesnām?

  • Atpūties!

Dažas dienas pēc iespējas pavadi mājās, mierīgā režīmā. Lai arī iesnas var rasties pie krasas temperatūras maiņas (ražojas papildus aizsargsekrēts deguna gļotādai), tās tomēr visbiežāk liecina, ka esi saķēris vīrusa infekciju un organismam nepieciešama atpūta, lai veiksmīgi pēc iespējas ātrāk izcīnītos ar “nevēlamo ciemiņu”.

  • Dzer siltas tējas!

Neaizmirsti par to, ka silta tēja mēdz būt viens no labākajiem pirmajiem “dakteriem”. Pievieno dabīgai tējai ingveru, eikaliptu, citronu, medu.

  • Izvairies no tieša kontakta ar citiem cilvēkiem.

Pirmkārt – lai pasargātu sevi no iespējamiem vīrusiem, ko vari “noķert” papildus. Otrkārt – lai neaplipinātu citus!

  • Mazgā rokas!

Regulāra roku mazgāšana palīdzēs novērst baciļu un vīrusu nokļūšanu Tavā organismā, kā arī neizplatīt tos tālāk, ja iešķaudi rokā.

  • Guli uz papildus spilvena!

Paaugstinot pagalvi par 20%, atvieglosi elpošanu nakts laikā un varēsi ciešāk gulēt pat ar iesnām.

  • Izvairies no smēķēšanas, arī pasīvās!

Cigarešu dūmi bojā deguna gļotādu. Tie var tikai pasliktināt pašsajūtu un paildzināt iesnu klātbūtni.

  • Degunu šņauc pareizi!

Nepareizi šņaucot degunu, var panākt to, ka deguna blakusdobumos nokļūst gļotādas sekrēts, kas var izraisīt deguna blakusdobumu iekaisumu. To nedrīkst šņaukt strauji, bet gan lēnām!

  • Veic inhalācijas!

Labi palīdzēs iesnu gadījumā inhalācijas ar kumelīšu, eikalipta, ingvera, sāls, piparmētra, skuju un citām dezinficējošām piedevām.

  • Karsē kājas!

Kāju vanniņas ar piedevām, piemēram, jūras sāli, sinepju pulveri un tamlīdzīgi, palīdzēs organismam ātrāk izcīnīt vīrusu.

  • Ieej pirtī!

Bieži vien organisma izkarsēšana izdedzina vīrusus, kas Tevī iemājojuši. Pie pirmajām iesnām var doties pirtī, ar nosacījumu, ka atdzisīsi lēnām, nevis strauji dzesēsies.

  • Izvairies no piena produktu lietošanas!

Piena produkti veicina gļotu veidošanos, tādēļ gadījumā, ja Tev ir iesnas, dzerot pienu, ēdot jogurtu un citus piena produktus, tās var pastiprināties.

  • Seko līdzi gaisa mitrumam telpās!

Optimālam gaisa mitrumam būtu jābūt virs 40%. Ja mājās ir sauss gaiss, apkures sezonas laikā lieto gaisa mitrinātājus vai izvieto uz radiatoriem trauciņus ar ūdeni.

  • Lieto pretiesnu līdzekli!

Ja netiec galā ar iesnām saviem spēkiem, un tās turpina Tavs deguns ir aizlikts ilgāk par 5 dienām, vēlams griezties pie ārsta un lietot pretiesnu līdzekli, sekojot ārsta vai farmaceita norādījumam.

Lasi arī:

Iesnas, Photo by Brittany Colette on Unsplash

Iesnas, Photo by Brittany Colette on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas