Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pēc pandēmijas mainīsies sabiedrības paradumi? Mediķa viedoklis

Anesteziologs-reanimatalogs Roberts Fūrmanis (Māmiņu Klubs)

Ārkārtas stāvoklis Latvijā ir beidzies, taču Covid – 19 atstātais nospiedums būs jūtams vēl ilgi. Vēl ilgi būs jāievēro piesardzība, distancēšanās un pastiprinātas higiēnas normas. Taču, kādas pārmaiņas būs vērojamas sabiedrībā kopumā? Vai tiešām tās būs tik dziļas, ka dzīve nekad vairs neieies “vecajās” sliedēs? Vai tiešām pat domāsim citādāk un nekad vairs nebūsim tādi, kā pirms šīs krīzes?

Viesojoties televīzijas sievietēm “STV Pirmā!” raidījumā “Māmiņu Klubs” anesteziologs-reanimatalogs, divu dēlu tēvs Roberts Fūrmanis atklāj – lai būtiski mainītu sabiedrības paradumus, ir jāpaiet krietni ilgākam laikam. Tāpēc viņaprāt, lai arī mums nāksies sadzīvot ar jaunajiem noteikumiem, globālas izmaiņas nebūs vērojamas. “Ir nepieciešami gadi, lai mainītu cilvēku paradumus – to, kā dzīvot, uzvesties, ko sagaidīt un vēlēties,’ saka mediķis.

Vaicāts, vai arī viņš pats šobrīd pārvērtē savas vērtības un prioritātes, Roberts Fūrmanis neslēpj - viņam patīk, ka cilvēki ievēro distanci viens no otra. “Man patīk sabiedrība, bet ļoti nepatīk, ka spiežas virsū. Īpaši rindā stāvot. Un es redzu, ka šobrīd sabiedrība šo distanci arī ievēro.” Mediķis arī uzslavē mūsu disciplinētību, gatavību sadarboties un ievērot visus noteikumus, kas noteikti ir bijusi milzīga panākumu atslēga cīņai ar vīrusa izplatību Latvijā.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...