Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā runāt ar bērniem par vecāku šķiršanos?

Daina Jāņkalne un Aina Poiša, 1188 Play ekrānšāviņš

Daina Jāņkalne un Aina Poiša, 1188 Play ekrānšāviņš

Kā pateikt bērnam par vecāku šķiršanos? It kā jau mēs visi zinām, ka būtu jānoturas savu rūgtumu un aizvainojumu uzkraut arī bērniem, taču, jo īpaši, kamēr emocijas vēl karstas, šis uzdevums nebūt nav viegls. Kā rīkoties šādos gadījumos, raidījumā “Sieviete. Personīgi” iesaka psihoterapeite Aina Poiša:

“Patiešām, vajadzētu iekost mēlē tajā brīdī, kad gribam bērna klātbūtnē veltīt dzēlīgus vai rūgtuma pilnus vārdus savam bijušajam partnerim. Nevajag bērnu ieraut šajā lojalitātes konfliktā. Jo bērnam tomēr ir divas saknes, un viņš vēl nespēj izprast tās vecāku attiecību peripetijas, tās uz viņu neattiecas. Mazākiem bērniem uz jautājumu “Kur ir tētis?” var vienkārši pateikt – mēs šobrīd nedzīvojam kopā, bet draudzēties jau var arī citādos veidos. Vēlāk, bērniem pieaugot, jau tās sarunas pamazām kļūs dziļākas un detalizētākas.”

Vai, izjūkot ģimenei, atrast īstos vārdus un saglabāt normālas attiecības ar bijušo partneri izdevās rakstniecei Dace Rukšānei-Ščipčinskai, žurnālistiem Initai Silai un Egīlam Zariņam, fotogrāfam Edijam Pālēnam un citiem šīs diskusijas dalībniekiem, uzzināsit, noskatoties šo video!

Skatieties arī:

Baiba Sipeniece-Gavare par kļūdām, ko vecāki pieļauj šķiroties

Diāna Zande par dzīvi līdzatkarīgās attiecībās

Kāpēc izjuka Lindas Mūrnieces pirmā laulība?


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...