Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā runāt ar bērnu par seksu jeb kā paskaidrot, no kurienes rodas bērni?

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Jautājums par to, no kurienes rodas bērni, parasti tiek uzdots agrā vecumā. Tiesa gan, mūsdienās bērni var atrast visu internetā, ja viņiem tam ir pieeja, taču daudz veselīgāk būtu, ja vecāki paši pastāstītu savai atvasei par to, kā bērni rodas. Protams, nevajadzētu būt pārlieku tiešiem, īpaši, ja bērns vēl ir jauns - bez seksuāla rakstura prezentācijas varētu iztikt, taču izvairīties no stāsta, ka stārķis atnes bērnus, arī būtu vēlams, lai nemaldinātu bērnu.

Stāsot bērnam par notikumiem un dabīgiem dzīves procesiem, kā piemēram, mazuļa radīšana, izveidojas uzticība un īpaša saikne bērna un vecāku starpā, kas pieaugot bērnam liks griezties pēc padoma pie vecākiem, nevis kāda cita.

Taču, kā pateikt bērnam, ka bērnus "neiestāda" Dievs vai ka stārķi tos neatnes? Lēni un pakāpeniski, iepriekš noskaidrojot, kāda ir bērna uztvere par to. Noskaties video, lai uzzinātu, kā bērni reaģē!