Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā samazināt ikdienas tēriņus un iekrāt kārotajam

pexels.com

pexels.com

Kuram no mums gan nav kāda slepena vēlme, sapnītis, kuru vēlamies īstenot? Kādam tas ir ceļojums uz Āziju, kādam jaunākais viedtālrunis vai auto, citam bērna kārotākā, līdz šim neiegūtā, rotaļlieta. Ir tik daudz vēlmju un sapņu – bet tie netiek piepildīti. Iemesls – nepietiekami līdzekļi.

Lai labāk pārvaldītu savas finanses, sāc ar to, ka saraksti uz lapas visus ikdienas izdevumus, kā arī uzraksti savus mēneša ienākumus. Tā redzēsi izdevumu apmēru pret ienākumiem un sapratīsi, cik brīvo līdzekļu palicis papildus tēriņiem. Skaidrs, ka ikdienas ritmu nevēlēsies radikāli mainīt un savilkt jostas ekonomējot, un arī nevajag! Ir pāris veidi, kā mainot savus ikdienas paradumus, varēsi efektīvi iekrāt naudu un apmierināt savas vajadzības –

  • Pirms pārtikas iegādāšanās salīdzini cenas vairākos veikalos! Produktu cenas ir atšķirīgas, kā arī atlaides tiek piemērotas pamīši, tāpēc nepieciešams izzināt, kurā dienā un veikalā vēlamajai precei ir viszemākā cena. Reizēm izdevīgāk būtu doties uz tirgu, lai iegādātos, piemēram, augļus vai dārzeņus.
  • Turpinot par ēdienu, tiem, kuri ikdienā pusdieno ārpus darba vietas, jāmaina šis paradumus un jāgatavo pusdienas mājās. Izmaksas krietni samazināsies, kā arī mājās gatavotais ēdiens vienmēr būs gardāks par ēstuvēs esošo!
  • Ja ikdienā pārvietojies ar mašīnu, jāaprēķina mēneša izdevumi benzīnam. Iespējams, ka sabiedriskais transports būs lētāks variants. Kā vēl viens variants var būt kopbraukšana – tā iespējams samazināt izmaksas vismaz uz pusi (iespējams pat vairāk, atkarīgs no braucēju skaita).
  • Jāsaka "stop" hobijiem, par kuriem tiek veikta apmeklējuma vai mēneša maksa. Jebkuru hobiju iespējams veikt mājās, turklāt hobijs vienmēr ir blakus nodarbošanās, bez kuras kādu laiku iespējams iztikt. Kad esi sakrājis naudu vēlamajam, hobiju vari atsākt.
  • Ja esi radis atpūsties ar draugiem vai ģimeni apmeklējot dažādus kultūras vai izklaides pasākumus, vai esi aktīvās atpūtas cienītāji, pienācis laiks meklēt alternatīvas! Apkārtējie sapratīs, ka šobrīd nevari lieki tērēties, pietam mūsdienās ir tik daudz bezmaksas iespēju – dažādi brīvdabas koncerti, teātri, filmas, orientēšanās sacensības, brīvi pieejamas arī dažādas takas mežos un purvos. Latvija atrodas ļoti izdevīgā vietā – pie jūras, arī tā ir bezmaksas vieta, kur pavadīt laiku ar draugiem vai ģimeni.
  • Ja radusies vajadzība pēc jauna apģērba vai jauniem apaviem, apskati lietoto apģērbu un apavu veikalus. Preces maksā krietni lētāk kā zināmajos veikalos, savukārt kvalitāte nereti ir tieši tāda pati. Apbruņojies ar pacietību un laiku, un lietoto preču tirdzniecības vietu sarakstu un dodies vajadzīgā meklējumos!
Ievērojot šos nosacījumus, ātri vien redzēsi, kā nauda vairojas, un teju varēsi sajust atvaļinājumu, kas smaržo pēc sāļās Sarkanās jūras. Iespējams krāšanas procesā prātā nāks vēl kāds variants, kā ietaupīt vai kā iespējams ieekonomēt. Pie tam - labākais šajā ir ne tikai tas, ka sakrāsi naudu gribētajam, bet, iespējams, būs izveidojies ieradums, kas palīdzēs vēlāk dzīvot tik pat ekonomiski!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...