Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā spodrināt metāla priekšmetus?

Metāla priekšmeti, Image by succo from Pixabay

Ar laiku spožie metāla priekšmeti mēdz apsūbēt un paliek pavisam nespodri. Lai atgūtu spodrību vecmāmiņas sudraba karotēm, mājas katliem, svečturiem, monētām un pārējiem metāla priekšmetiem, var pielietot vairākas metodes.

Kas jādara pirms un pēc metāla priekšmetu spodrināšanas?

  • Ja metāla priekšmeti ar laiku palikuši lipīgi, tos pirms jebkuras spodrināšanas nomazgā ar trauku mazgājamo līdzekli.
  • Nav vēlams metāla priekšmetus berzt ar abrazīvām vielām, jo tās var saskrāpēt pašu metālu.
  • Tīrīšanai ieteicams izmantot vilnas vai citu mīkstu drānu, vai arī sūkli jeb švammi.
  • Tīrīšanas laikā noteikti izmanto gumijas cimdus!
  • Pēc spodrināšanas sausus metāla priekšmetus nopulē ar sausu drānu.

Metāla spodrināšana ar etiķi

Nedaudz ūdeni atšķaida ar etiķi, aptuveni 2 – 3 tējkarotes uz ½ glāzi ūdens. Ar etiķūdeni notīra metāla virsmas un ar vilnas audumu, piemēram, vecu vilnas zeķi, to nospodrina.

Metāla priekšmetu spodrināšana ar sodu

Ūdeni sajauc ar sodu, veidojot viendabīgu pastu. Sodai pilnībā jāļauj izšķīst, lai tā nebūtu abrazīva. Uz vilnas lupatiņas uzliek nedaudz sodas pastu un spodrina metāla priekšmetus.

Metāla priekšmetu spodrināšana ar zobu pastu

Metāla priekšmetus var nospodrināt arī ar zobu pastu, tomēr lai netiktu saskrāpēta metāla virsma, jāizmanto zobu pastu, kas nesatur abrazīvās daļiņas. Pulēšana veicama tāpat, kā iepriekš minētajos spodrināšanas veidos – ar mīkstu vilnas lupatiņu. Var izmantot arī mīkstu zobu birsti. Šis ir ērts veids, kā spodrināt smalkas rotaslietas.

Metāla spodrināšana ar ožamo spirtu un sāli

Ja apsūbējis misiņš, un jau izveidojusies zaļa nokrāsa, to var likvidēt paturot sāls – ožamā spirta šķīdumā vai tīrot ar tajā samērcētu drānu.

Metāla priekšmetu tīrīšana ar citronskābi vai citrona sulu

Priekšmetu var atstāt izmērcēties ūdenī, kam pievienota citronskābe. Jo koncentrācija lielāka, jo ātrāk netīrumi un nosēdumi atmiekšķējas. Nelielus priekšmetus var mērcēt citrona sulā. Pēc tam nopulē ar sausu, mīkstu drānu. Ja nosēdumi ir izteikti un noturīgi, tos var noberzt ar mīkstu zobu birsti. Labākai iedarbībai var pievienot arī sāli.

Metāla priekšmetu tīrīšana ar kečupu

Kečups ir lielisks metāla tīrītājs. Uzklāj kečupu uz bronzas vai misiņa priekšmetiem un ar mīkstu lupatu vai sūklīti to nospodrini.

Veikalos nopērkamie tīrīšanas līdzekļi

Veikalos, kuros iegādājama sadzīves ķīmija, iespējams arī nopirkt metāla priekšmetiem paredzētus tīrīšanas līdzekļus – dažādas pastas un šķīdums.

Noskaties arī video pamācības, kā notīrīt metāla priekšmetus ar dažādiem līdzekļiem!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...