Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā stiprināt imunitāti rudenī?

Photo by Bruce Mars from Pexels

Vēsie rīti liek par sevi manīt, īpaši to izjūtam, kad pazeminās imunitāte – parādās klepus, galvassāpes, iesnas. Turklāt bieži ir grūti atrast kādu brīvu brīdi gan atpūtai, gan ārsta apmeklējumam, tāpēc ar slimību izraisītājiem jācīnās paša spēkiem. Ne velti tējas rudens sezonā ir īpaši iecienītas. Lai noskaidrotu, kas jālieto imunitātes stiprināšanai, aicinājām veselības veikalu “Dabas Lāse” pārstāvi Agitu Cimoško pastāstīt par produktiem, ko vajadzētu lietot imunitātes stiprināšanai.

Viņa stāta, ka galvenais esot laicīgi atpazīt, ka organisms kļuvis vājāks un jutīgāks uz laikapstākļiem. Sākumā var uzlaboto imunitāti lietojot selēnu, kura sastāvā iekļauts C vitamīns. Selēns organismā darbojas kā antioksidants. Tas pasargā organismu no vides faktoru kaitīgās ietekmes, kā arī cīnās pret brīvajiem radikāļiem.

Savukārt, vitamīns C ir viens no galvenajiem vitamīniem, kas ietekmē imunitātes darbību – to var uzņemt gan tabletēs, gan lietojot uzturā dažādus pārtikas produktus, kā, piemēram, citronus, apelsīnus, greipfrūtus vai papriku. Tāpat C vitamīna devu iespējams iegūt, lietojot ķīseli imunitātes stiprināšanai. Tā sastāvā ir augļi, ziedputekšņi un ehinacejas augi. Tas nesatur mākslīgās krāsvielas un konservantus, un ir ļoti gards. Nopietnākos gadījumos, nepieciešams ņemt talkā īpaši veidotus imunitātes stiprinātājus.

Agita iesaka tēju imunitātes stiprināšanai. Tā domāta, lai nomāktu vīrusus un mikrobus, un lai cilvēks atgūtu darbaspējas, stiprinātu organismu un vairotu koncentrēšanās spējas. Tējas sastāvā ir dažādi ārstnieciskie augi, piemēram, Islandes ķērpis, liepziedi, ugunspuķes. Ugunspuķes tika izmantotas kā ārstniecības preparāts jau senatnē, citi pat lietojuši šīs puķes lapas kā melnās tējas aizvietotāju, jo sažāvējot lapas un pēc tam tās pakarsējot uz uguns, tējas garša bijusi līdzīga Indijas melnajai tējai. Zināms, ka tējas ne īpaši iecienījuši bērni, tāpēc, lai stiprinātu bērnu imunitāti, iespējams lietot garšīgu sīrupu imunitātes stiprināšanai.

Mazāk zināms produkts Latvijā ir Šitaki sēnes. Tās oriģināli nāk no Japānas un to sastāvā atrodas minerālvielas un vitamīni, kas stabilizē organisma darbību un veicina tā aizsargspējas. Starpcitu, Šitaki sēņu sastāvā atrodams ievērojams daudzums D vitamīna, kura deficīts organismā atspoguļojas nepārtrauktā noguruma sajūtā. Varbūt pienācis laiks piekto kafijas krūzīti nomainīt pret Šitaki sēni?

Cilvēkiem, kuri jau paspējuši saķert kādu vīrusu, jārīkojas ātri un prātīgi – izvēloties tējas, kas paredzētas elpceļu slimību ārstēšanai, kā piemēram, tēja bronhiem vai tēja plaušām. Katras tējas sastāvā atrodamas dažādas sastāvdaļas konkrētā orgāna ārstēšanai. Bronhu tējā atradīsi tādus augus kā raudene, dedestiņas, kumelītes un meža avenes sastāda lielāko daļu augu maisījuma, taču Plaušu tējā dominē griķa ziedi, ugunspuķe un nātres. Vēl elpceļiem vari izmantot salvijas tabletes, kas atvieglo norīšanu un uzlabo elpceļu darbību.

Ja vēlies laicīgi nodrošināties pret saaukstēšanos vai vienkārši vēlies papildināt krājumus jaunajai sezonai, atrodi nepieciešamo e-veikalā – www.dabaslase.lv vai kādā no “Dabas Lāse” veikaliem Rīgā vai Jūrmalā!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...