Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā zināt, ka pienācis laiks mainīt grīdas segumu?

Photo by Neven Krcmarek on Unsplash

Photo by Neven Krcmarek on Unsplash

Flīzes, lamināts, parkets vai paklāji – jebkurš grīdas segums izskatās lieliski tūlīt pēc ieklāšanas. Tomēr, jo ilgāk tas tiek ekspluatēts, jo vairāk pamanāmas kļūst nolietojuma pazīmes. Uzzini, pēc kādiem parametriem dažāda tipa grīdas segumiem iespējams noteikt, ka tavā mājoklī nepieciešams pārmaiņas.

Flīzes –

Ja radušās plaisas, iespējams mainīt tikai saplaisājušo flīzi pret jaunu. Arī flīžu šuvju vietas var iztīrīt un nomainīt tajās javu. Tomēr visbiežāk flīzes noveco morāli. Ja telpa ar flīžu grīdu vai sienām kļuvusi vecmodīga, laiks izpētīt katalogus. Ir divi varianti – izlemt par interjera tendencēm atbilstošākām flīzēm, vai arī rūpīgi apsvērt, kāda izskata flīzes stilistiski būs aktuālas vienmēr.

Savukārt, ja flīzes ir pakļautas regulāriem triecieniem un plaisā pārāk bieži, iespējams tas nav praktiskākais grīdas segums konkrētajā telpā un laiks apsvērt domu grīdas segumu nomainīt pilnībā, piemēram, pret laminātu.

Lamināts un vinila grīdas segumi

Šāda veida segumiem pazīmes, ka laiks tos mainīt, ir acīmredzamas. Vienalga, vai vainīgs ir mitrums, kas tos deformējis, vai nodilums, kas rodas dabīgi, vienīgais veids, kā uzlabot savu laiku nokalpojuša lamināta izskatu, ir to nomainīt.

Vidējais lamināta kalpošanas ilgums ir 15 – 20 gadi un pēc šī perioda būtu jāsāk plānot tā nomaiņa.

Paklāji –

Paklāju grīdas segums, nenoliedzami, ir vispatīkamākais, kam pieskārties ar basu kāju un arī absolūts līderis bērnistabu iekārtojumā. Diemžēl no paklājiem visbiežāk ir sarežģīti iztīrīt noturīgus traipus, tāpat tie sāk nelabi ost, ja netiek pienācīgi apkopti un kļūst arī par baktēriju perēkli, izraisot tādas saslimšanas kā astma vai alerģija no putekļu ērcītēm.

Koka grīdas segumi tādā ziņā ir daudz dabīgāki un veselībai draudzīgāki.

Koka grīdas un parkets

Koka grīdas segums, ja tiek rūpīgi kopts, var nokalpot vairākas paaudzes – švīkas, traipus un nodilumu iespējams noslīpēt un tad pārlakot, lai grīdas segums izskatītos kā jauns. Cita lieta, ja koka dēļi ilgstoši bijuši pakļauti mitruma ietekmei. Tad var rasties puve un neatliks nekas cits, kā mainīt grīdas segumu pilnībā.

Uzņēmums “Grīdas stils” piedāvā kvalitatīvus, dizaineru radītus un speciālistu izstrādātus jaunākās paaudzes grīdas segumus, kas kalpos ilgi un izskatīsies moderni daudzus gadus:

  • Parketu
  • Laminātu
  • Vinila grīdas un to aksesuārus

“Grīdas stils” nodrošina visu pie viņiem iegādāto grīdu ieklāšanu!