Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kad ir ieteicama auto diagnostika?

Autodiagnostika, Image by judahmcniel from Pixabay

Autodiagnostika, Image by judahmcniel from Pixabay

Ikgadējie ārsta veiktie izmeklējumi palīdz uzturēt labu veselību, vai ne? Tas pats attiecas arī uz Tavu automašīnu - ar regulārām auto diagnostikas pārbaudēm var laikus atklāt problēmas Tavam transportlīdzeklim, pirms to novēršanai nepieciešams dārgs remonts, vai, vēl ļaunāk, pirms kaut kas iziet no ierindas un Tu paliec ceļa malā. Lai gan daudzi cilvēki domā, ka diagnostikas testi ir nepieciešami tikai tad, kad deg nesaprotamas paneļa lampiņas, proaktīvai pieejai automašīnas apkopei ir daudz priekšrocību. Lūk, kāpēc:

Kas ir auto diagnostikas tests?

No visiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem automobiļu nozarē gadu desmitu laikā viens no visizdevīgākajiem patērētājiem ir bijusi automašīnu sastāvdaļu datorizācija. Izmantojot specializētu programmatūru, automašīnas diagnostikas rīki ātri un precīzi norāda uz problemātiskajām vietām automašīnas dzinējā vai citur, pateicoties iebūvētajiem procesoriem, mikroshēmām un sensoriem.

Kādas automašīnas var testēt?

Diagnostikas testi var atklāt problēmas ar automašīnas motoru, transmisiju, izplūdes sistēmu, bremzēm un citām galvenajām sastāvdaļām, kā arī ar degvielas iesmidzinātāju, gaisa plūsmu un dzesēšanas šķidrumu, aizdedzes spolēm un droseļvārstu saistītās problēmas.

Tomēr pastāv mīts, ka automašīnu diagnostikas testos mehāniķis varot izmantot koda lasīšanas rīkus, lai noteiktu precīzu problēmu, kas izraisīja pārbaudes motora apgaismojumu. Patiesībā kods speciālistiem norāda, kuri motora vai tā parametri ir ārpus diapazona, taču tas sīkāk nesniedz problēmu cēloni. Šeit noder speciālistu pieredze un zināšanas lai diagnosticētu pamata problēmu.

Kādas ir auto diagnostikas testa priekšrocības?

Pirms automašīnu diagnostikas testu parādīšanās problēmu identificēšana bija laikietilpīga un dārga, īpaši ņemot vērā, ka automašīnu īpašnieki savas automašīnas servisos nogādāja tikai tad, kad jau bija parādījušies ļoti nopietni darbības traucējumi. Tagad datorizēti automašīnu komponenti var atklāt problēmas jau ilgi pirms tās kļūst pamanāmas. Diagnostikas rīki var arī pārbaudīt automašīnas datorsistēmā ražotāju paziņojumus un saglabāto informāciju par automašīnas vēsturi, sniedzot automehāniķim pilnīgu priekšstatu, lai veiktu vislabāko iespējamo remontu.

Kā parasti notiek auto diagnozes pārbaude?

Lai saņemtu automašīnas diagnostikas pārbaudi, tev nav jāgaida motora indikatora signāllampa. Ja dzirdi vai jūti kaut ko “ne tā”, drošības pēc izmanto diagnostikas testēšanu, lai atklātu problēmu. Daudzi speciālisti iesaka vismaz reizi gadā nogādāt automašīnu diagnostikas pārbaudē, kas atklāj nelielas problēmas, kuras nevar redzēt vai dzirdēt (un kuras neizraisīs indikatora lampiņas iedegšanos).

Diagnostikas pārbaude ir arī noderīgs rīks, pārbaudot lietotu automašīnu. Gan privātiem pārdevējiem, gan profesionāliem automašīnu tirgotājiem vajadzētu piekrist diagnostikas pārbaudei pirms Tu apņematies šo auto pirkt, un, ja viņi to nedara, tā ir zīme, ka Tev vajadzētu atteikties no darījuma.

Lasi arī citus rakstus:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...