Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādas auto rezerves daļas un šķidrumi automašīnai jāmaina visbiežāk?

Motoreļļas maiņa, attēls no Pixabay.com

Motoreļļas maiņa, attēls no Pixabay.com

Lai automašīna kalpotu ilgi un labi, par to ir atbilstoši jārūpējas. Runa ir ne tikai par virsbūves un salona tīrīšanu vai auto rezerves daļas nomaiņu, kad kaut kas ir salūzis, bet arī par tās regulāru apkopi. Lūkojām noskaidrot, kas darāmo lietu sarakstā auto tehniskajā apkopē ir veicams regulāri un pēc cik ilga laika kas ir maināms.

1. Motoreļļa

Motoreļļa ir viens no svarīgākajiem automašīnas šķidrumiem, tāpēc to nepieciešams mainīt ik pēc 10’000 līdz 15’000 km nobraukuma vai vienu reizi gadā pat, ja šāda distance netiek pieveikta. Auto entuziasti, kuriem automašīna ir kas vairāk par pārvietošanās līdzekli no punkta A uz punktu B, dara to pat pēc 5’000 km nobraukuma un ļoti svarīgi šo intervālu ievērot ir īpaši dinamiskām jeb sportiskām automašīnām, kur dzinēji - un attiecīgi arī to attīstošie ātrumi - ir lielāki. Tā Tu palielināsi sava auto dzinēja ilgmūžību.

2. Eļļas filtrs

Eļļas filtrs ir jāmaina kopā ar eļļu, tātad ik pēc 10’000 -15’000 km vai vienreiz gadā.

3. Gaisa filtrs

Gaisa filtrs jāmaina reizi gadā, vēlams kopā ar eļļas maiņu. Īpaši būtiski tas ir tiem, kuri ikdienā brauc pa grants ceļiem, jo gaisa filtrs “aizaug” ar netīrumiem un dzinējs vairs “neelpo”. Tas var rezultēties jaudas zudumā un palielinātā degvielas patēriņā, kā arī var iedegties kāds brīdinājuma signāls instrumentu panelī, liecinot par nepieciešamību veikt auto apkopi.

4. Bremžu diski un bremžu kluči

Kamēr motors un tam nepieciešamās eļļas un filtri rūpējas par auto virzīšanu uz priekšu, bremzes ir būtiskas auto rezerves daļas, lai spēkratu apstādinātu. Tātad, tikpat svarīgs elements, par ko rūpēties! Speciālisti norāda, ka priekšējie bremžu diski jāmaina pēc 50’000 līdz 70’000 km nobraukuma, savukārt aizmugurējie – pēc 70’000 – 100’000 km nobraukuma. Bremžu klučus ieteicams mainīt pēc 30’000 – 50’000 km nobraukuma. Viss atkarīgs no tā, cik intensīvi vadītājas, braucot ar automobili, bremzē.

Piemēram, ja cilvēks ikdienā veic 100 km distanci pa šoseju, praktiski nemaz nebremzējot, bremžu diski un bremžu kluči dils ievērojami lēnāk nekā tām automašīnām, kas ikdienā tiek ekspluatētas pilsētā un intensīvā satiksmē. Otrajā gadījumā bremžu kluči un bremžu diski nodils ātrāk. Ātrāka šo auto rezerves daļu dilšana būs arī tiem vadītājiem, kuri ir pieraduši strauji bremzēt. Lai pagarinātu bremžu disku un bremžu kluču dzīvi, manuālas kārbas gadījumā vadītājs var iemanīties bremzēt ar pārnesumiem jeb ātrumiem, kas ir arī drošāk ziemā, jo tad rati nenobloķējas. Tāpat vadītājs var savlaicīgāk atlaist gāzes pedāli, ļaujot auto līgani pieripo pie krustojuma, nevis strauji bremzēt. Pievērs uzmanību savam braukšanas stilam un maršrutam. Ja brauc pa pilsētu un esi pieradis “mest pa bremzēm”, maini šīs auto rezerves daļas biežāk!

5. Degvielas filtrs

Ir vadītāji, kuri nekad degvielas filtru nav mainījuši, bet speciālisti iesaka tomēr to vienu reizi gadā darīt. Īpaši aktuāli tas ir dīzeļdzinējiem, jo tas ir vienīgais elements, kas attīra degvielu no jebkāda veida piesārņojumiem, kas var nonākt degvielā.

6. Salona filtrs

Tā kā salona filtrs rūpējas par gaisa kvalitāti salonā, šo vēlams mainīt vienu reizi 2 gados. Ieteicams izvēlēties aktīvās ogles filtru, jo tas, atšķirībā no parastā salona filtra, efektīvāk aiztur dažādus mikroorganismus. Tas īpaši svarīgi ir cilvēkiem ar alerģijām, piemēram, no ziedputekšņiem. Salona gaisa filtri ar aktīvo ogli ir dārgāki, bet mūsu – kā braucēju, tā līdzbraucēju – veselībai labāki, norāda speciālisti no autoSKAN – uzņēmuma, kas specializējas auto rezerves daļu, auto eļļu un smērvielu, spuldžu un citu auto piederu tirdzniecībā.

Motoreļļas maiņa, attēls no Pixabay.com

Motoreļļas maiņa, attēls no Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas