Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādas ir medicīniskā transporta iespējas guļošu un nestaigājošu cilvēku pārvešanai?

Medicīniskais transports, foto - Atramed.

Kad dažādu iemeslu dēļ ir liegta iespēja kustībai, tad viens no izaicinošākajiem uzdevumiem cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir komfortabls veids, lai nokļūtu no punkta A uz punktu B. Ļoti bieži sarežģīta ir arī pati nokļūšana līdz transportam, dzīvojot daudzstāvu mājā vai kopā ar kādu, kuram nav iespēju palīdzēt cilvēku ar kustību traucējumiem aizgādāt līdz automašīnai. Šādos gadījumos ar cilvēcīgu attieksmi un īpaši pielāgotu transportu var palīdzēt kompānijas, kuras nodrošina guļošu cilvēku vai cilvēku ar īpašām vajadzībām pārvadāšanu.

Transportlīdzeklis, kas pielāgots guļošu pacientu pārvadāšanai

Pārvadājot cilvēkus ar īpašām vajadzībām, kustību un funkcionāliem traucējumiem vissvarīgākais ir viņu ērtība un labsajūta. Specializētie transportlīdzekļi ir aprīkoti ar visu nepieciešamo, lai, neskatoties uz veicamo attālumu, brauciens būtu komfortabls gan pacientam, gan pavadonim. Mašīnās ir nestuves, ratiņi, specializētas drošības jostas, pretizgulējuma matrači, kondicionieris, īpaši pielāgotu vieta pavadonim. Lai īsinātu laiku brauciena laikā ir iespējams skatīties filmas vai klausīties audiogrāmatas.

Kādos gadījumos var un vajag griezties pēc palīdzības?

Visos, kuros nepieciešama palīdzība, lai nokļūtu tur, kur guļošajam slimniekam vai invalīdam ir jānokļūst: nogādāšana mājās pēc izrakstīšanas no slimnīcas, pēc insulta ar pilnīgu vai daļēju paralīzi, lai nokļūtu uz veselības pārbaudēm, izmeklējumiem, lai nokļūtu no slimnīcas/ uz slimnīcu, pansionātu, rehabilitāciju, apmācībām utml..

No gultas līdz gultai

Ekipāžas parasti sastāv no diviem profesionāļiem, pie nepieciešamības, ja guļošā vai sēdošā pacienta svars ir lielāks par 100 kg, iespējams sarūpēt arī papildus rokas. Darbinieki parūpēsies, lai īpašais pasažieris tiktu izcelts no gultas, droši ievietots automašīnā, nogādāts nepieciešamajā vietā, aiznests tur, kur nepieciešams un atvests atpakaļ mājās, noguldīts savā gultā.

Diennakts atbalsts

Apzinoties slimības neprognozējamību, specializēts atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tiek nodrošināts 24 stundas diennaktī. Slimnieku pārvadāšana notiek visā Latvijas teritorijā, arī Eiropā.

Izmaksas

Izvēloties sadarboties ar Atramed, transporta pakalpojumi Daugavpilī būs ap 20 EUR. Braucot uz citām pilsētām un valstīm, summa tiek individuāli aprēķināta. Uzņēmuma vadītājs Andris Ondzuls uzsver, ka pats svarīgākais ir runāt, izstāstīt nepieciešamību un bažas. Viņa pieredze un dzīves filozofija apliecina, ka, neskatoties ne uz ko - risinājums tiks vienmēr tiks atrasts!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...