Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādas kļūdas pieļaujam matu žāvēšanas procesā?

Matu žāvēšana ar fēnu. Foto: Pixabay

Matu žāvēšana ar fēnu. Foto: Pixabay

Matu žāvēšana ar fēnu ir ikdienas sastāvdaļa – tas ir ātri, turklāt matiem žāvēšanas procesā var piešķirt vēlamo formu un tekstūru. Lai gan tas ir šķietami viegls uzdevums un gandrīz katrās mājās atrodams fēns matu žāvēšanai, tomēr šai procesā ir nepieciešama zināma meistarība. Iespējams, ka tu pieļauj kļūdas, kas matus var sabojāt.

Lūk, tipiskākās kļūdas, ko pieļaujam matu žāvēšanā:

1. Tev nav laba matu fēna

Vispirms, svarīgi ir izvēlēties labas kvalitātes matu žāvētāju it īpaši tad, ja matus žāvējat bieži.

Ja Tev ir biezi mati, ar lētu žāvētāju tu tos riskē sabojāt vēl vairāk. Jautājums jau nav tikai par cenu – atšķirība ir tajā, ka labas kvalitātes matu fēniem parasti ir ne tikai liela jauda, bet arī matu saudzīgie režīmi un funkcijas – piemēram, dažādi karstuma iestatījumi vai jonizētā gaisa tehnoloģija, kas rada spīdumu un samazina fēnošanas laiku, jo jonu fēnu tehnoloģija palīdz ātrāk noārdīt ūdens molekulas. Jo mazāk laika pavadīsi, matus žāvējot, jo tie būs veselīgāki.

2. Tu pārāk ilgi matus turi ietītus dvielī

Pēc izkāpšanas no dušas sievietes mēdz atstāt matus dvielī pat uz 30 minūtēm, taču patiesībā kokvilnas dvielis izraisa berzi un tas stipri bojā matus, veicinot to lūšanu. Ja gribi atbrīvoties no liekā ūdens saudzīgāk, izvēlies mikrošķiedras dvieli vai vecu, tīru kreklu, turklāt neturi matus ietītus ilgāk kā 10 minūtes pēc mazgāšanas. Visveselīgākais veids matu žāvēšanai ir ļaut tiem izžūt dabiski, brīvā gaisā. Mitri mati ir visneaizsargātākie, tādēļ, kamēr tie ir slapji nevajadzētu tos pakļaut liekam riskam. Ja tavi mati ir smalki vai vidēja biezuma – ķeries pie žāvētāja tad, kadtie jau ir apmēram par 80 procentiem izžuvuši, bieziem matiem – vajadzētu būt vismaz par 50 procentiem sausiem. Ar to pilnībā pietiks, lai iegūtu gan sev vēlamo taisno matu struktūru vai sev vēlamās cirtas, taču tas būs daudz saudzīgāk nekā ķerties pie žāvēšanas uzreiz pēc mazgāšanas.

3. Tu pārāk ātri pēc mazgāšanas sāc tos ķemmēt

Matus vajadzētu ķemmēt tad, kad tie ir izžuvuši, vai arī izmantot raupju, apaļu suku žāvēšanas procesā. Vēl labāk – tu vari veidot arī sausus matus, bet ar suku tos nedaudz samitrināt pirms veidošanas. Ja tu ķeries pie ķemmes, kamēr tavi mati ir slapji, tu tos vari izraut un sašķelt galus.

4. Tu izsmidzini matu aizsarglīdzekli tikai virspusē

Matu serumi var pasargāt matus no lūšanas, taču tos ir pareizi jālieto. Nereti cilvēki aizsarglīdzekli izsmidzina tikai virspusē vai priekšā, bet piemirst par galvas aizmuguri. Aizsarglīdzekli vajadzētu smidzināt no matu vidus līdz galiem, vienlaikus ieķemmējot to vai iemasējot ar pirkstiem.

5. Tu nelieto fēna koncentratora uzgali

Vai Tu zini to plakano uzgali kas tiek pievienots matu fēnam? Nepazaudē to! Šis mazais atribūts palīdz precīzāk koncentrēt gaisa plūsmu un pasargāt matus no lieka karstuma, tādējādi tos pasaudzējot. Šis uzgalis arī nodrošina attālumu starp matiem un pūtēju, kas ir viskarstākais punkts, tādējādi pasargāsi matus no lieka stresa un šķelšanās. Turklāt ne visi uzgaļi ir vienādi – ja ir iespēja izvēlēties, ņem šaurākos – ar to palīdzību arī būs vieglāk iepūst karsto gaisu tieši pie saknēm, panākot vēlamo apjomu, bet nekarsējot matus visā to garumā.

6. Tu izmanto nepareizu suku

Kad izvēlies suku, ņem vērā savu matu veidu un rezultātu, ko vēlies sasniegt. Parasti apaļas sukas palīdzēs panākt lielāku apjomu. Tāpat nozīme ir arī satiņu materiālam. Ja vēlies taisnus matus, tev noderēs suka ar keramiskajiem sariem, savukārt, ja tavi mati ir raupji un sprogaini, bet tu vēlies panākt gludumu, izvēlies suku ar dabiskiem sariem, piemēram, mežacūkas.

7. Tu sāc žāvēšanu no galvas aizmugures

Daudzas sievietes kļūdās, sākot matu izpūšanu no aizmugures. Vislabāk ir sākt no priekšējās matu līnijas un tad pakāpeniski virzīties uz aizmuguri. Tādējādi Tu pievērsīsi uzreiz vairāk uzmanības redzamākajām daļām. Ja tu sāc matus žāvēt no aizmugures, kamēr tu tiec līdz priekšai, tie jau ir gandrīz izžuvuši un tad ir grūti panākt vēlamo efektu vai gludumu.

8. Tu vēlies kuplumu, bet nepievērs pietiekamu uzmanību matu saknēm

Matu pacelšana pie saknēm ir galvenā atslēga, ja vēlies panākt lielāku apjomu. Ja tev nav daudz laika vai arī neesi profesionālis, noliec galvu uz leju un sukā matus pretējā virzienā, vienlaikus tos pūšot ar fēnu. Ķemmes vietā vari arī vienkārši tos izbužināt ar pirkstiem.

Izlasi arī:

Matu žāvēšana ar fēnu. Foto: Pixabay

Matu žāvēšana ar fēnu. Foto: Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas