Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādi ir zobu implantācijas etapi?

Zobārstniecība, foto no Pixabay

Implantācija ir lielisks veids, kā panākt skaistu smaidu trūkstoša zoba gadījumā. Šī procedūra ne tikai rada estētisko komfortu pacientam, bet arī novērš vairākus citus ar zobu neesamību saistītus defektus. Implantācijas procedūra sastāv no vairākiem maziem etapiem, bet tos apkopojot, var izvirzīt divus galvenos etapus.

Ķirurģiskais etaps

Ķirurģiskais etaps ir pati ķirurģiskā procedūra, kuras laikā implants tiek ieskrūvēts žokļa kaulā. Jāņem vērā, ka ne visos gadījumos tas ir izdarāms, tomēr tas salīdzinoši retos gadījumos. Noteicošs faktors ir žokļa kaula izmērs un struktūra. Pati procedūra nav sarežģīta un to veic vietējā anestēzijā.

Protēzes veidošanas etaps

Protēzes veidošana uz implanta bāzes ir otrs implantācijas etaps, kas veicams pēc tam, kad žokļa kauls ir veiksmīgi sadzijis pēc implanta ieskrūvēšanas. Tiek noņemts zobu sakodiena nospiedums, uz kura balstoties tiek izveidots piemērojamākais zoba aizstājēja kronītis, kas tiek piestiprināts pie žokļa kaulā ievietotās implanta skrūves.

Ko darīt, ja žokļa kaula izmērs un struktūra neatbilst implanta ievietošanai?

Gadījumos, kad žokļa kauls nav piemērots implanta ievietošanai, piemēram, sen zaudēta zoba gadījumā pastāv varbūtība, ka žokļa kauls ir atkāpies, pirms implanta ievietošanas žokļa kaulu jāpieaudzē. Agrāk to darīja, ņemot audus no žokļa kaula, tomēr mūsdienās biežākais, ērtākais variants ir speciālu granulu izmantošana kaulu pieaudzēšanai.

Kas jāievēro pēc zobu implantācijas?

Kad trūkstošais zobs ir aizstāts un skaists smaids atgūts, noteikti nedrīkst aizmirst par pareizu zobu kopšanu! Īpaši vērīgi jākopj zobi smaganu rajonā, jo baktērijas, kas uzkrājas zem smaganām, ar laiku var mazināt žokļa kaula izturību. Protams, obligāts ir regulārs un laicīgs zobārsta un zobu higiēnista apmeklējums.

Zobārstniecības centrs “Svenata” profesionāli un ar rūpēm pret pacientu palīdz atgūt skaistu smaidu! Tiek piedāvāti sekojoši pakalpojumi:

- Mutes dobuma diagnostika;

- Mutes dobuma higiēna un kosmētika;

- Ķirurģiskā stomatoloģija;

- Terapeitiskā stomatoloģija;

- Parodonta slimību ārstēšana;

- Ortodontija.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...