Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādu kurināmo izvēlēties apkures katlam – akmeņogles vai granulas?

Granulas, kurināmais, foto - Akvarius

Pirms apkures sezonas uzsākšanas visaktuālākais jautājums ir par kurināmā katla un piemērota kurināmā izvēli. Ir pagājuši tie laiki, kad apkures katls ir sinonīms lielai un netīrai iekārtai, kas jānovieto pagrabā – tas ir kompakts risinājums, kuru iespējams pielāgot jebkurai telpai un vajadzībai. Mūsdienu apstākļiem visērtākie ir automatizētie apkures katli - ar automātisko kurināmā padevi un katla jaudas regulēšanu, kas garantē augstu energoefektivitāti, ērtu katla ekspluatāciju, apkopi un zemāku kurināmā patēriņu. Tirgū ir pieejami akmeņogļu, kokskaidu granulu, kā arī kombinētie jeb universālie apkures katli, kuros var izmantot dažādu kurināmā veidu.

Kas jāzina par katru no kurināmā veidiem?

Akmeņogles:

 • Cenas ziņā - vislētākais kurināmais.
 • Patēriņa ziņā - visefektīvākais apkures veids ar augstu energoatdevi.
 • Akmeņogles atšķiras ar izmēru jeb frakciju un kvalitāti.
 • Akmeņogles, kuras iziet bagātināšanas procesu ir kvalitatīvākas, jo ir attīrītas no iežu piejaukuma. Kvalitatīvākajām akmeņoglēm ir raksturīga augsta siltumspēja un zems pelnu saturs.
 • Akmeņogles pieejamas fasētā veidā - 25 kg maisos vai 1000 kg Big Bag maisos, kā arī beramā veidā.
 • Akmeņogļu maisus var uzglabāt arī ārpus telpām, jo tie ir izgatavoti no mitrumizturīga materiāla.

Granulas:

 • Granulas tiek ražotas no atjaunojamiem dabas resursiem, koksnes atlikumiem un skaidām, tāpēc to izmantošana ir kļuvusi par ekoloģiski kvalitatīvu, ērtu un cenu ziņā pieņemamu kurināmā veidu.
 • Kokskaidu granulas ir pieejamas 6 un 8 mm diametrā.
 • Dažādās valstīs līdzvērtīgu kokskaidu granulu raksturošanai izmanto dažādus kvalitātes standartus. Eiropā pārsvarā izmanto ENplus standartu pēc kura nosaka kokskaidu granulu kvalitāti. Latvijā pārsvarā lieto ENplus A1 klases kokskaidu granulas, vai kā pieņemts saukt – Premium klases kokskaidu granulas.
 • Kvalitatīvas Premium klases kokskaidu granulas nosaka augsta siltumspēja, zems pelnu saturs un augsta pelnu kušanas temperatūra.
 • Kokskaidu granulu pieejamie tilpumi ir 15 kg maisos, BIG BAG maisos vai arī beramā veidā ar pneimopiegādi.
 • Granulas, iepakotas plēves maisos, var ilgstoši uzglabāt arī pagrabā, šķūnītī vai uz paletēm zem nojumes - galvenais, lai uzglabāšanas vietai ir laba ventilācija un jumts.
 • Kokskaidu granulas atšķiras ar izmēru un kvalitāti.
 • Katram kokskaidu granulu katlu ražotājam jābūt kokskaidu granulu katlu izmantošanas tehniskajai specifikācijai, kas palīdzēs saprast, kāds granulu veids būs piemērotākais.

Pirms kurināmā iegādes ieteicams vispirms konsultēties ar speciālistiem, kas ieteiks piemērotāko kurināmā veidu konkrētajā gadījumā.

Uzņēmums SIA“AKVARIUS” darbojas cietā kurināmā pakalpojumu sniegšanā, galvenokārt akmeņogļu un kokskaidu granulu piegādē. Piedāvājam gan Premium klases, gan arī Industriālās klases kokskaidu granulas, kā arī dažādu frakciju bagātinātās akmeņogles. Piedāvājumā ir arī tradicionālais kurināmais - malka, kā arī kokskaidu vai kūdras briketes. SIA “AKVARIUS” saņem kurināmo no uzticamiem piegādātājiem, kas garantē kvalitāti un piemērotību jebkura apkures katla ekspluatācijai. Tā kā uzņēmumam pieder fasēšanas iekārtas un savs autotransports, ir iespējams pielāgoties jebkādu klientu vēlmju apmierināšanai.

Kvalitatīva prece par samērīgu cenu! – tas ir SIA “AKVARIUS” moto.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...