Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādus logus un durvis izvēlēties – plastmasas, koka vai alumīnija?

Logi, Photo by Sebastian Staines on Unsplash

Logi, Photo by Sebastian Staines on Unsplash

Ceļā uz sapni par savu mājokli, līdztekus citiem svarīgiem lēmumiem, būtiska nozīme ir arī logu un durvju izvēlei. Kas būtu piemērotāki – koka, plastmasas vai alumīnija logi un durvis? Ar šīs izvēles rezultātu jums būs jāsadzīvo daudzus gadus, tādēļ ir rūpīgi jāapsver gan šo elementu estētiskās, gan funkcionālās īpašības.

Lai viestu lielāku skaidrību par to, kādus logus izvēlēties, talkā nāk “Labo logu aģentūras” speciālisti, īsumā iepazīstinot ar populārākajiem logu veidiem.

PVC jeb plastmasas logi – praktiski, energoefektīvi un plašā izvēlē

Plašo iespēju, krāsu gammas, energoefektivitātes, ilgmūžības un arī izmaksu dēļ PVC logi, jeb kā tos mēdz dēvēt, plastmasas jeb plastikāta logi, ir viena no populārākajām uzņēmuma klientu izvēlēm. Tos var pieskaņot jebkurai ēkai, izvēloties atšķirīgu rāmju krāsu iekšpusē un ārpusē, kā arī izveidojot vajadzīgo dalījumu, formu un piemērotas palodzes.

Plastmasas logu priekšrocība ir izturība pret ārējo laika apstākļu iedarbību un laba siltumizolācijas spēja. Labi plastmasas logi kalpos vairāk nekā 30 gadus, un šajā laikā jums ne reizi tie nebūs jākrāso. Dekoratīvie pārklājumi padara plastmasas logus arvien līdzīgākus īsta koka logiem.

Atkarībā no to siltumefektivitātes līmeņa, PVC logus var sadalīt 3 kategorijās – ekonomiskā, uzlabotā (atbilst mūsdienu būvstandartiem) un energoefektīvā.

Koka logi – ilgtspēja, mājīgums un elegance

Investīcija koka logos, neapšaubāmi ir teicama un ilgtspējīga izvēle, ko noteikti nenožēlosit. Koks vienmēr ir modē un iemieso vērtības, eleganci un nevainojamu stila izjūtu. Koka logi , rada dabiskāku vidi un piešķir telpām īpašu mājīgumu, tomēr nav patiess populārais viedoklis, ka koka logi “elpo”. Mūsdienīgi koka logu rāmji ir īpaši apstrādāti, lai paaugstinātu to izturību pret vides ietekmi un mehāniskiem bojājumiem, līdz ar to patvaļīga gaisa aprite caur tiem nenotiek.

Koka logi noteikti ir labākā izvēle tiem, kam patīk īpaši risinājumi un krāsu salikumi. Piedāvājumā ir plašs rāmju toņu piedāvājums, un var izvēlēties atšķirīgu krāsu kombinācijas gan rāmja iekšpusē, gan ārpusē.

Lielisks risinājums ir kombinētie koka un alumīnija logi, kuriem ārpusē ir izmantotas alumīnija uzlikas pa loga perimetru. Šādi logi ir Izturīgi, skaisti un ilgmūžīgi, un būs piemēroti jebkurai videi un dizainam.

Izmaksu ziņā jārēķinās, ka koka logi būs aptuveni divas reizes dārgāki, nekā līdzvērtīgi PVC logi.

Alumīnija logi – izcila izturība un moderns dizains

Alumīnija logu lielākā priekšrocība ir ilgais kalpošanas laiks un spēja izturēt lielas slodzes. Rāmja lielās izturības dēļ tos var izgatavot lielākos izmēros, nezaudējot vajadzīgo stingrību. Alumīnija konstrukcijas ir iespējams izgatavot ugunsdrošas (EI30). Alumīnijs ir ugunsdrošs, tas nekūst un nedeg, tāpēc kopā ar speciālu stikla paketi var nodrošināt līdz pat 30 minūšu drošību pret uguns izplatīšanos.

Alumīnija logi ir ārkārtīgi noturīgi pret ārējās vides ietekmi — saules stariem, sniegu, lietu, salu un citiem. Alumīnija logi nerūsē un neprasa īpašu kopšanu, tādēļ tie tiek uzskatīti par gandrīz mūžīgiem.

Plašā krāsu gamma un lakoniskais dizains lieliski izskatīsies modernos mājokļos un birojos, kur paredzēti lieli stiklojuma laukumi.

Arī alumīnija logi izmaksās apmēram divreiz vairāk, nekā siltumizolācijas ziņā līdzvērtīgi PVC logi.

Kādas ārdurvis labāk izvēlēties?

Ar PVC ārdurvīm būs iespējams sasniegt vislabākos siltumizolācijas rādītājus, kā arī tā būs visizdevīgākā izvēle, ja vēlaties durvīs stiklu.

Koka ārdurvis noteikti iepriecinās ar savu dizainu! Tomēr jārēķinās, ka kokam kā dabīgam materiālam iespējama izmēru sezonāla “staigāšana”, kas var radīt neērtības ilgtermiņā.

Kā alternatīva tiek piedāvātas metāla ārdurvis ar dekoratīviem krāsotiem paneļiem – silts, ilgmūžīgs un estētisks variants.

Alumīnija ārdurvis ir ideāla izvēle, ja paredzama intensīva lietošana. Tieši tādēļ tās pārsvarā tiek lietotas sabiedriskās ēkās ar lielu cilvēku plūsmu.

Labākie padomdevēji logu izvēlē

Ja neesat eksperts būvniecības jautājumos, ja jūsu pieredze ir neliela, pašu spēkiem pieņemt pareizos lēmumus nebūt nav tik vienkārši. Bet kam gan domāti profesionāļi?

Uzņēmums “Labo logu aģentūra” jau vairāk nekā 10 gadus saviem klientiem piedāvā ne tikai dažādus logu veidus plašā sortimentā un to montāžas pakalpojumus, bet arī augstu kvalitāti un īpašu attieksmi pret katru klientu. Uzņēmuma speciālisti neslēpj sveci zem pūra, bet gan labprāt dalās padomos par logu izvēli, montāžu, kopšanu un citos profesionālos knifos.

Sazinieties ar “Labo logu aģentūru”, kur no plašā piedāvājuma klāsta tiks piemeklēts vislabākais risinājums tieši jūsu gadījumam!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...