Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc iegādāties kvalitatīvu lietus ūdens noteksistēmu?

Ūdens noteksistēmas, foto - Toode

Lietus ūdens noteksistēmas pamatuzdevums ir ūdens novadīšana no jumta virsmas. Bieži vien, taupot uz kvalitatīvu noteksistēmu, gadās, ka tā pilda vien estētisko funkciju. Šī iemesla dēļ, bojājumus cieš tādi ēkas elementi kā fasāde un cokols. Arī mājas pamati, ilgstošā lietus ūdens iedarbībā, nolietojas krietni ātrāk nekā, ja lietus ūdens būtu organizēti novadīts caur kvalitatīvām noteksistēmām. Lai gan, kvalitatīvas noteksistēmas būs dārgākas, ilgtermiņā šis ieguldījums atmaksāsies, jo pretējā gadījumā būs papildus izdevumi regulārai ēkas fasādes, pamatu un cokola atjaunošanai.

Latvijā ir pieejami dažādu veidu noteksistēmas, tomēr viena no populārākajām izvēlēm ir no tērauda materiāla ražotās. Iemesli tam ir: ilgstošas pamata funkcionalitātes saglabāšana, kalpošanas ilgums, ērta kopšana un estētiska pievilcība vairāku gadu garumā.

Kam vērts pievērst uzmanību, iegādājoties noteksistēmu?

Izvēloties tērauda noteksistēmu, svarīgi ņemt vērā materiāla kvalitāti, kas ir atkarīga no materiāla pārklājuma veida un biezuma.

Tērauda noteksistēmu pārklājumi ir dažādi, tomēr atbilstošākais Latvijas klimatam būs abpusējais PUR pārklājums. Iegādājoties noteksistēmu, rekomendējams noskaidrot vai materiāla pārklājums ir no vienas puses vai no abām pusēm. No abām pusēm pārklāts noteksistēmas materiāls kalpos krietni ilgāk.

Pievēršot uzmanību materiāla biezumam, der atcerēties, ka kvalitatīvs materiāls noteksistēmai būs biezumā sākot no 0,50 mm. Tāpat materiāla biezums būtiski atspoguļosies gan uz tā izturību, gan montāžas ērtību.

TOODE piedāvā PUR materiāla noteksistēmas 0,55-0,60 mm un cinkotajam materiālam 0,60 mm.

Lietus ūdens noteksistēmām standartā ir pieejamas divu veidu: kantainas un apaļas. No praktiskā viedokļa, apaļās noteksistēmas ir vairāk iecienītas vieglākas kopšanas dēļ.

Izvēloties noteksistēmas krāsu, visbiežāk to pieskaņo ēkas jumta krāsai. Protams, var arī eksperimentēt un krāsas izvēlēties pēc iedvesmas. Latvijā populārākās krāsu izvēles ir tumši brūna (RR32) un tumši pelēka (RR23)

TOODE piedāvā noteksistēmu krāsas pēc RR kataloga.

Kādas ir aktuālākās problēmas un kā tās risināt?

1. Lietus ūdens noteksistēmas aizsprostošanās

Noteksistēmas ekspluatācijas laikā vēlams ir atcerēties par tekņu kopšanu, jo, īpaši, rudenī pēc lapkriša, noteksistēma var aizsprostoties ar koku lapām, skujām, sūnām u.tml.

Risinājums: Ieteicams vismaz vienreiz gadā apsekot noteksistēmu un iztīrīt teknēs sakrājušos netīrumus. Apsekošanas un tīrīšanas biežums ir atkarīgs no tā cik daudz koku atrodas blakus ēkai.

2. Mehāniskie bojājumi

Mehāniskie bojājumi, piemēram, skrāpējumi var gadīties dažādu iemeslu dēļ, tomēr par to nav jāsatraucas, ja nav bojāta krāsas grunts.

Risinājums: Ja bojājums nav bojāta krāsas grunts, tad to var vienkārši atrisināt iegādājoties krāsu aerosolu, kas speciāli ir paredzēts metālam, kā arī ir atbilstošs noteksistēmas materiāla krāsas tonim. Labākam krāsošanas efektam, ieteicams krāsu vispirms izsmidzināt uz švammes, ar kuru pēc tam apstrādā skrāpējuma vietas.

Der atcerēties!

Nozīmīgs posms ir noteksistēmas montāža. Montāžu var veikt gan pats, gan uzticēt to profesionālim, bet svarīgi ir sekot līdzi montāžas instrukcijai, ievērojot ražotāja norādījumus.

Kā pareizi kopt noteksistēmas un kādēļ tas ir svarīgi?

Pareizi kopjot noteksistēmas, tās kalpos ilgāk. Veicot noteksistēmu apkopi, vispirms ieteicams uzmanīgi iztīrīt tekni no koku lapām, skujām u.tml. Netīro vietu mazgāšanai ieteicams izmantot siltu ūdeni un mīkstu birsti. Var izmantot arī augstspiediena mazgātāju, bet mazgāšana ir jāveic ļoti uzmanīgi. Īpaši netīrām vietām var izmantot mazgāšanas līdzekļus, kas ir speciāli paredzēti noteksistēmas tīrīšanai, bet tas ir jāveic atbilstoši pēc ražotāja izstrādātās pamācības.

Izmantojot jebkādu mazgāšanas līdzekli, ir svarīgi lietus ūdens noteksistēmas un citas mazgājamās vietas pēc tam noskalot ar tīru ūdeni.

Izmantojot agresīvas ķimikālijas, virsmas pārklājumu un cinka kārtu var neatgriezeniski sabojāt!

Elementi no kuriem sastāv lietus ūdens noteksistēma:

tekne, teknes ārējais stiprinājums, teknes iekšējais stiprinājums, teknes stiprinājumu pagarinātājs (45° un/vai 90° un/vai 120°), tekņu savienotājs, teknes stūris ārējais (90°), teknes stūris iekšējais (90°), teknes gals, piltuve-konektors, īsais A līkums, garais B līkums, caurule, caurules lejasgals, caurules stiprinājums 2 daļas ar skrūvi un dībeli, caurules stiprinājums A/K un caurules C pagrieziens.

Lai gan pirmajā brīdī lietus ūdens noteksistēmas elementu uzskaitījums ir plašs, TOODE jums palīdzēs izvēlēties vajadzīgos noteksistēmu elementus atbilstoši ēkas specifikai.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...