Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc izvēlēties privātu izglītības iestādi?

Pexels.com

Pexels.com

Ņemot vērā to, cik ātri piepildās valsts pirmsskolas izglītības iestādes, jaunāko mazuļu vecāki bieži vien ir spiesti lūkoties privātas izglītības iestādes virzienā, un tas nemaz nav slikts variants. Privātām izglītības iestādēm – gan bērnudārziem, gan pamatskolām, gan vidusskolām – ir būtiskas priekšrocības. Kādas?

PRIVĀTĀS SKOLAS PRIEKŠROCĪBA - INDIVIDUĀLA PIEEJA KATRAM BĒRNAM

Maksas izglītība nodrošina to, ka bērns mācīsies mazākā klasē. Tas nozīmē, ka pedagogiem būs iespēja veltīti vairāk uzmanības katram audzēknim, paskaidrot mācību vielu un pārliecināties, ka bērns patiesi visu ir apguvis. Tāpat arī pedagogs varēs ātrāk pamanīt, ja bērnam kāda viela vai mācību priekšmets sagādā grūtības.

IZGLĪTĪBA AR DAŽĀDĀM MĀCĪBU METODĒM

Klasēs ar mazāku bērnu skaitu ir iespējams realizēt dažādas mācību metodes, turklāt šādās skolās ātrāk parādās inovatīvas un mūsdienīgas apmācību programmas. Kolektīvā un individuālā mācību metode, diferencētā apmācība un bērna attīstību orientētā metode, u.c. Protams, lielāko daļu no tām cenšas realizēt arī valsts skolas, bet tieši privātās izglītības iestādes parasti nodrošina jaunāko metožu ieviešanu izglītībā. Piemēram, montesori, kas tagad kā mācību veids tiek ieviests aizvien vairāk skolās.

IESPĒJA GŪT PAPILDUS ZINĀŠANAS

Parasti privātās izglītības iestādes, paralēli valsts apstiprinātajai mācību vielai, sniedz bērnam papildus zināšanas skolas izvirzītajā novirzienā. Skolēns var apgūt valodas (franču, vācu, itāļu) licejās, padziļināti iepazīt citu valstu kultūru, literatūru vai mākslu, apgūt tehniskos risinājumus un IT jomu, utt.

KĀ PRAKTISKO PIEMĒRU APSKATĪJĀM VIENU NO PRIVĀTSKOLĀM TEPAT RĪGĀ

Rīgas vispārizglītojošā privātā vidusskola "Evrika"

Individuālu pieeju katram bērnam nodrošina profesionāli pedagogi un mazās klases, jo tajās ir ne vairāk kā 16 skolēnu.

Tā darbojas jau kopš 1993.gada un strādā pēc puspansijas principa, nodrošinot bērniem trīsreizēju ēdināšanu dienā, divas pastaigas dienā brīvā dabā un pagarināto dienas grupu 1.-9.klases skolēniem.

Jau no 1.klases bērniem māca krievu, latviešu un angļu valodu, vēlāk arī vācu valodu. Īpaši tiek domāts par padziļinātu mācību tēmu apguvi fakultatīvajās nodarbībās un konsultācijās, kā arī nodarbību kvalitātes saglabāšanu un kultūras identitāti. Tā kā skola piedāvā apmācību arī krievu valodā, tas palīdz bērniem kļūt bilingvāliem.