Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc kaķi baidās no ūdens

Slapjš kaķis, Image by vicran from Pixabay

Slapjš kaķis, Image by vicran from Pixabay

Kaķis ir pazīstams kā ļoti tīrīgs dzīvnieks, kas pastāvīgi sevi kopj, ar mēli uzpošot un notīrot spalvu un tas neļauj viņu kažociņā uzkrāties taukiem. Rezultātā kaķa kažoks ir pūkains un arī mazāk ūdensizturīgs kā, piemēram, suņa apmatojums. Ja kaķis samirkst – kažoks kļūst smags un kaķim tas nav īpaši patīkami. Turklāt dabā tas nozīmē, ka kaķis zaudē savu veiklību un plēsējiem to ir vieglāk noķert slapjā, smagā kažoka dēļ.

Otrs iemesls, kādēļ kaķiem lielākoties tomēr nepatīk pastaigas lietū un mērcēšanās vannā, ir fakts, ka uzvedības ziņā kaķis ir mazāk tolerants pret pārmaiņām, kā, piemēram, suns. Ja kaķi pieradina mērcēties – tad ar laiku tas var nesagādāt problēmas, taču kaķim, kurš ikdienā pie tā nav radis, ļoti nepatiks sajūta, kad viņa ķermenis samirkst.

Vēl kāda būtiska lieta – kaķi ļoti nevēlas, ka uz viņu spalvas būtu kas tāds, kas nesmaržo “normāli”, tādēļ pārlieku lieka centība ar mazgāšanās līdzekļiem, kam ir savs specifisks aromāts, var novest tikai pie tā, ka kaķim ir vairāk “darba”, lai to visu atkal nolaizītu un notīrītu. Turklāt dabā kaķis kā mednieks nevēlas ne pēc kā smaržot, lai medījums to nesaostu – tas vienkārši ir izdzīvošanas jautājums.

Dažkārt kaķu nepatikai pret ūdeni ir arī bioloģiski iemesli. Kaķis nekad nav bijis peldētājs – viņa dabiskie apstākļi vairāk saistās ar sausu vidi – kokos, sausos apgabalos. Šī uzvedība saglabājusies kaķiem arī mūsdienās. Šo iemeslu dēļ nekad nepiespiediet savu kaķi peldēt, ja viņam tas nepatīk.

Tomēr jāteic, ka ne visi kaķi ienīst ūdeni, ir dažas šķirnes, kurām tīri labi patīk vannošanās.

Meinas kaķēni, Bengālijas un Abisīnijas kaķēni mazāk baidās no ūdens un patiešām izbauda laiku pa laikam arī peldes. Šīs šķirnes unikālas padara to kažokādas tekstūra, kas ir ūdensizturīgāka nekā citu šķirņu kaķiem. Visizteiktākās peldēšanas prasmes ir tā saucamajam “peldošajam kaķim” jeb ļoti retai šķirnei Turkish van. Tiem ir kašmiram līdzīga kažoka struktūram kas ir gandrīz ūdens necaurlaidīga un ļauj kaķim justies kā hidrotērpā, izbaudot rotaļas ūdenī.

Ko darīt ar tiem, kas nav īpašo ūdensmīļu šķirņu sarakstos? Ja kaķi pieradina pie ūdens, tad viņš var ūdens šļakatas uztvert kā jautru spēli un izbaudīt to. Dzīvnieku uzvedības speciālisti uzskata, ka kaķus pievilina ūdens kustēšanās un skaņas, kas var stimulēt instinktīvo vēlmi ķert laupījumu.

Izlasi arī šo:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...