Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc lasīt grāmatas ir svarīgi?

Photo by Jason Strull on Unsplash

Photo by Jason Strull on Unsplash

Ja domā, ka vecums un fakts, ka vairs neesi skolnieks vai students, ir labs iemesls, lai nelasītu grāmatas, tu maldies! Ne vecums, ne nodarbošanās nevar būt šķērslis labas literatūras baudīšanai. Kāds reiz teicis, ka cilvēki, kuri nelasa, dzīvo vienu dzīvi, taču tie, kas lasa, izdzīvojuši simtiem – un tā arī ir! Nemaz nav svarīgi, kurš lasa trillerus un kurš romānus, galvenais, ka tiek nodarbinātas smadzenes un iztēle, un atkal no jauna tiek izdzīvots kāds jauns piedzīvojums.

Domāsi – man vienkārši nepatīk lasīt vai man tam nav laika? - Muļķības! Visi var atrast kaut 10 minūtes dienā, ko veltīt 1-5 lappusēm. Ja vēl neesi drošs, kāpēc būtu nepieciešams atjaunot grāmatu lasīšanu, lūk, ieguvumi, ko saņemsi, atsākot lasīt!

1. Uzlabosies valoda. Lai gan lasīšana nepadarīs kādu par labāku oratoru jeb runātāju, tā viennozīmīgi papildinās valodas krājumu. Cilvēks, kurš lasa prot labāk izteikties un izmantot piemērotākus vārdus ikdienas komunikācijā, saskarē ar biznesa partneriem un rakstot savus tekstus.

2. Spēsi ilgāk koncentrēties. Atšķirībā no ziņu rakstiem un blogu ierakstiem, grāmatu lasīšana prasa ilgāku laiku un gatavošanos – jāizbrīvē brīdis, ko varēsi veltīt grāmatai, jāapsēžas mierā un jālasa, turpretī blogu ieraksti un ziņas patērējamas ikdienas solī, kā arī tāda veida raksti ir ievērojami īsāki par grāmatu 200+ lappusēm. Plānojot laiku lasīšanai, arī ikdienā būsi labāks plānotājs un varēsi vairāk koncentrēties.

3. Kļūsi radošāks. Katrā grāmatā ir cits stāsts. Lai uztvertu grāmatas tekstu, prāts visu vizualizē, tādā veidā palīdzot cilvēkam uztvert rakstīto vieglāk. Pastiprināti darbojas radošā jeb labā smadzeņu puslode, kas arī ikdienā atspoguļosies jaunu ideju ģenerēšanā. Nebrīnies, ja ātri vien kļūsi par oriģinālāko ideju autoriem darba sapulcēs!

4. Mazināsies stress. Kādā pētījumā, kas veikts Anglijas universitātē (University of Sussex) pierādīts, ka vien pēc 6 minūšu ilgas lasīšanas, cilvēka sirds ritms palēninās un muskuļi atslābst, mazinot spriedzi, kas radusies dienas laikā.

5. Uzlabojas atmiņa. Lasīšanas mirklī apkārt valda klusums, tāpēc prāts it kā paņem pauzi no apkārt notiekoša un atbrīvo vietu jaunas informācijas ieplūšanai. Skatoties filmu vai klausoties kādu mūzikas ierakstu, prāts neatpūšas, taču klusumā tas spēj “restartēties”. Lasot, smadzenēm ir vairāk laika domāt, tas arī palīdz uzlabot atmiņu.

Dodies uz grāmatnīcu pēc savas grāmatas jau tagad!