Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc LED lampas ir ekonomiskākas un drošākas par kvēlspuldžu lampām?

Lampas, spuldzes, unsplash.com

Lampas, spuldzes, unsplash.com

Pārāk liels ikmēneša elektrības rēķins un atkal jau izdegusi spuldze… Ja vēlies ietaupīt uz elektroenerģijas rēķina, kā arī aizmirst par regulāru izdegušu spuldžu problēmu, elektriķis iesaka pāriet uz mūsdienīgu gaismas diožu apgaismes ierīcēm, proti, LED lampām.

Daži padomi, kas palīdzēs iegādāties jums nepieciešamās lampas

LED lampu cenas ir nedaudz augstākas nekā tradicionālajām kvēlspuldžu lampām, taču to iegādes izdevumi atmaksājas patiešām īsā laikā. LED lampas pieprasa apmēram astoņas reizes mazāk elektroenerģijas, nekā tradicionālās kvēlspuldžu lampas. LED lampas nepārdeg sprieguma zuduma gadījumā un mazāk uztver mehāniskus triecienus. LED lampu korpusu veido plastmasa, tādēļ tās neplīst smalkās neskaitāmās lauskās, kā tas gadās ar stikla lampām.

Ko nozīmē spuldžu un lampu tehniskie parametri?

Uz LED spuldžu iepakojuma tiek norādīti galvenie tehniskie parametri:

  • Spriegums voltos (V): parasti 230 V vai 12 V
  • Spuldzes jauda vatos (W)
  • Gaismas plūsma jeb gaismas spožums lūmenos (lm)
  • Gaismas temperatūra kelvinos (K) – vai gaisma būs balta vai dzeltenīga

Jo lielāka gaismas spožums lūmenos, jo spožāka būs lampa. Daudzi ražotāji norāda gaismas plūsmas lieluma ekvivalentu tradicionālo lampu kvēlspuldžu jaudai. LED lampa ar 800 lm spožumu būs analoga kvēlspuldzes lampas spožumam ar 75 vatu jaudu, taču patērēs elektroenerģiju tikai kā 12 vatu spuldze. Lampa ar 1200 lm – analoga tradicionālajai lampai ar 100 vatu spožumu u.tml.

LED lampām var būt no košas un auksti baltas gaismas līdz siltai un mīkstai gaismai. Šis parametrs saucas gaismas temperatūra un tiek mērīta kelvinos (K). Lielākajai daļai gaismas diožu lampu ir norādīts 3000K un tām ir maiga balta gaisma acij patīkamā nokrāsā. LED lampu gaismas temperatūras diapozons ir 2800K – 4000K. Tas nozīmē – no silti dzeltenas krāsas līdz aukstai baltai krāsai.

Kā nomainīt kvēlspuldzes un halogēnās lampas uz LED lampām?

Ar LED lampām viegli var nomainīt tradicionālās kvēlspuldžu lampas, pateicoties līdzīgai konstrukcijai, proti, tām ir tāds pats standarta izmēra cokols: parastais E27 un miniatūrais E14. Šis izmērs parasti tiek izmantoti lustrās un galda lampās.

Iepriekšējās paaudzes dekoratīvās halogēnās lampas ar spriegumu 12 V nomainīt uz LED lampām nav sarežģīti. Parasti tās liek virtuvēs, vannas istabās, mēbeļu dekoratīvajā apgaismojumā. Tā iespējams nomainīt spuldzītes ar 50 vatu jaudu uz LED spuldzēm ar 7 vatu jaudu, nemazinot spožumu. Tomēr šāds darbs jāuztic darīt speciālistam – elektriķim, tā kā elektroinstalācijas shēmā nepieciešams izdarīt dažas izmaiņas, ko varēs tikai elektroinstalācijas profesionālis.

Jaunās tehnoloģijas būtiski paplašinājušas LED lampu pielietojuma iespējas, īpaši dekoratīvajā apgaismojumā. LED tehnoloģijas tiek pielietotas, sākot ar prožektoriem līdz LED gaismas diožu lentām, un uzskatāmas par pašu ekonomiskāko gaismas avotu.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...