Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc noteikti nenovietot auto zem liepām?

Auto novietoti zem liepām, Image by Henryk Niestrój from Pixabay

Auto novietoti zem liepām, Image by Henryk Niestrój from Pixabay

Vasaras karstajā laikā visi cenšas savus auto novietot ēnā, un ļoti bieži tieši lieli koki kalpo kā patvērums no karstajiem saules stariem, turklāt ēna, kas no tiem krīt ir pietiekami liela, lai tajā paslēptu savu auto. Lai arī saules stari ir kaitīgi Tavam auto, Tu noteikti nevēlēsies novietot savu mašīnu zem liepām. Lūk, kāpēc!

Liepu lapu svīšana

Karstā laikā svīst ne tikai divkājainie un četrkājainie, bet arī koki. Tomēr izteikti svīst liepas, un liepu lapu svīšana rada ķepīgu masu – sava veida medu, ko ievāc arī bites. Tomēr šī lipīgā viela pil. Ja zem liepas karstā laikā mēdz novietot savu auto, rēķinies, ka tā virsbūve var kļūt ķepīga un netīra.

Vai tas var kaitēt auto virsbūvei?

No liepu pilēšanas ne tikai paliek netīra auto virsbūve, bet tā arī var radīt neatgriezeniskus bojājumus, jo šī viela var iekļūt auto krāsojuma mikroplaisās.

Kā izvairīties no bojājumiem, kas rodas no koku lapu svīšanas?

Pirmkārt, un loģiski izvērtējot, izvairies no auto novietošanas zem kokiem, kuri mēdz “sviedrēt”, piemēram, liepām.

Ja tomēr ir par vēlu un auto virsbūvi jau klāj lipīga viela, nevilcinies to nomazgāt. Un vispār – mazgā savu auto regulāri! Ne tikai koku atstātie netīrumi saēd auto krāsojumu, bet arī beigtie kukaiņi, darva utt. Un te nedrīkst aizbildināties ar neko – ir pieejamas neskaitāmas automašīnu mazgātavas, gan uzticot mazgāšanu pieredzējuša darbinieka rokās, gan pašam “piešaujot roku” pašapkalpošanās auto mazgātavās.

Noteikti vasko automašīnas virsbūvi! Tas pārklāj auto virsbūves krāsu, neļaujot tās mikroplaisās iekļūt dažādiem netīrumiem.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...