Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc plīst un sprēgā roku āda?

Roku āda, Photo by Helio on Unsplash

Roku āda, Photo by Helio on Unsplash

Rokas ir tā ķermeņa daļa, ar kuru mums ikdienā sanāk darboties visvairāk. Tādēļ ir ļoti svarīgi, lai tās ir koptas un veselas. Tomēr ir grūti darboties, ja plīst un sprēgā roku āda. Tādos gadījumos šī problēma var radīt ne vien neglītu skatu un sāpes, bet arī radīt labvēlīgu vidi ieperināties dažādām infekcijām un slimībām.

Kāpēc plaisā roku āda?

Roku plaisāšanu var veicināt dažādi faktori:

  • Ķīmiskā iedarbība, kas var būt, sākot no nepiemērotiem ikdienas higiēnas un kosmētiskiem līdzekļiem līdz pat ķīmiskiem tīrīšanas līdzekļiem un nopietnākiem tehniskiem ķīmiskiem līdzekļiem.
  • Aukstums, mitrums, sals un vējš, arī ilgstošs kontakts ar ūdeni.
  • Ultravioletie stari un sauss gaiss.
  • Veselības problēmas, tai skaitā alerģija, avitaminoze, hormonālās problēmas, sēnīšu infekcijas u.c.

Kā pasargāt rokas no plaisāšanas un sprēgāšanas?

Vien neliela ieradumu maiņa ikdienā var pasargāt Tavas rokas no plaisāšanas un sprēgāšanas:

  • Noteikti vienmēr lieto cimdus, veicot jebkurus darbus ar ķīmiskiem līdzekļiem. Arī uzkopjot vai mazgājot lietas vien ar tīru ūdeni, izmanto gumijas cimdus. Bet vislabāk centies vispār izvairīties no ķīmiskiem līdzekļiem un ikdienā mājas uzkopšanai izmantot dabiskos līdzekļus.
  • Izvēlies vienmēr dermatoloģiski pārbaudītu kosmētisku un higiēnas līdzekļus, kam ir saskarsme ar Tavu ādu. Aptiekās ir iegādājami medicīniski pārbaudīti kosmētikas un higiēnas līdzekļi!
  • Jau, sākoties rudenim, velc cimdus, dodoties laukā. Tā Tu pasargāsi savu roku ādu ne vien no aukstuma un vēja, bet arī no mitruma.
  • Mitrini rokas ar bagātīgu barojošu un mitrinošu roku krēmu.
  • Ja āda sākusi sprēgāt, uzsākot lietot jaunus produktus, līdzekļus, pārtrauc to lietošanu, lai redzētu, vai situācija uzlabojas un lai saprastu, vai tā nav alerģija. Plaisas pirkstu galos var liecināt par nopietnākām veselības problēmām, kuru dēļ noteikti vajadzētu vērsties pie ārsta, lai varētu izslēgt tādas slimības kā sēnīšu infekcijas, kuņģa – zarnu saslimšanas, vairogdziedzera problēmas, avitaminozi u.c. vai piemērot atbilstošu ārstēšanas kursu, ko piemēro dermatologs. Ārsts, iespējams, veiks arī alerģijas testus.
  • Lieto veselīgus produktus, kas satur retinolu, vitamīnu E un B grupas vitamīnus. Iekļauj savā ēdienkartē piena produktus, sarkanās zivis, aknas un sezonas augļus un dārzeņus.

Lai uzzinātu vairāk, kā izvairīties no aktuālās problēmas, izlasi: Sasprēgājušas, sausas rokas: ko darīt?

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...