Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc rudenī ir sausa sejas āda, sprēgā lūpas un plaisā ienadži?

Sasprēgājušas lūpas, foto Pixabay

Sasprēgājušas lūpas, foto Pixabay

Rudentiņš bagāts vīrs? Tas gan! Ne tikai ar gardo ražu un raibām lapām, bet arī ar lietu, vēju un aukstumu. Diemžēl, mēs rudeni izjūtam ne tikai parādoties biezākai drēbju kārtai, bet arī sejas ādas sausumam, lūpu sprēgājumiem un saplaisājušu ienadžu ādai.

Kāpēc rudenī sausa sejas āda?

Sejas ādas izmaiņas ir pirmās, kuras pamanām, ja runa iet par vēju, mitrumu vai sausumu. Iedomājies – Tu izej no mājas, lai kaut kur dotos, bet laukā ir slapjdranķis. Lieliski, ka esi saģērbusies vai saģērbies, bet ir viena kaila ķermeņa daļa, kurā cērtas rudens aukstais vējš un mitrums – Tavā sejā. Diemžēl vai par laimi ar kasti uz galvas nestaigāsi, bet fakts paliek fakts, ka aukstas vēja plūsmas, sevišķi uz mitras ādas neko labu Tavai sejai nedos, izteikti aukstā laikā var pat gūt apsaldējumu vai sejas nerva bojājumu. Ienākot siltās telpās, Tu, protams, nopriecājies, ka apžūsti un degungals sasilst, bet, ak vai – rudenī un ziemā telpas ir siltas ne jau no karstām sirdīm un siltiem smaidiem. Un visi jau zinām, ka apkure sausina gaisu, kas tiešā veidā atspoguļojas uz ādu un pat elpceļiem (bet šoreiz ne par tiem). Lūk, daži ieteikumi, kā rudenī izvairīties no sejas ādas sausuma:

– Ekspertu ieteikumi dzert daudz ūdeni neattiecas vien uz vasaras sezonu. Apkures laikā mēs arī nedaudz izžūstam, turklāt nemanot. Bez tam, āda ir jāmitrina arī rudenī, bet labākais veids, kā to darīt – no iekšienes. Ar ūdeni, draugs, ar ūdeni! Vai zināji, ka regulāra kafijas dzeršana arī veicina ādas problēmas, tai skaitā sausumu?! Tādēļ neaizmirsti padzerties ūdeni!

– Sauso ādu, jāmitrina un jābaro, jo sevišķi mainīgos laikapstākļos. Ja vasarā dienas laikā lietojam mitrinošos sejas krēmus, bet naktī barojošos, tad vēlā rudenī un ziemā jādara otrādāk. Ja mitrināsi pa dienu sejas ādu, tad pastāv lielākas iespējas apsaldēt to, kā arī panākt pretēju efektu vēlamajam. Barojoši dienas krēmi aizsargā ādu nelabvēlīgos laikapstākļos.

Kāpēc rudenī sprēgā lūpas?

Lūpu sprēgāšanu izraisa gaisa temperatūras svārstības, vējš, kopumā tie paši faktori, kas izraisa sejas ādas sausumu. Bet arī vitamīnu trūkums ir viens no biežākajiem iemesliem lūpu kaktiņu plaisāšanai. Vasarā ēdam dažādus augļus un dārzeņus un dzīvojamies saulītē, līdz ar to uzņemam tik nepieciešamos vitamīnus, minerālvielas un nepiesātinātās taukskābes, kas nepietiekamības gadījumā izraisa lūpu un lūpu kaktiņu sprēgāšanu. Parasti sausu lūpu gadījumā iesaka lietot vitamīnu A, kas mazina ādas sausumu un paātrina tās atjaunošanās procesu, tomēr var gadīties, ka sprēgāšanu izraisa kāda cita vitamīna, minerālvielas trūkums.

Protams, arī par lūpu ādas mitrināšanu, barošanu nedrīkst aizmirst! Svarīgi izvēlēties lūpu balzāmus, kas ir piemēroti lietošanai tieši vējainā un aukstā laikā. Bet mājās, ekstrēmos gadījumos, ja pa rokai nav nekas speciāli piemērots, var ieziest lūpas ar sviestiņu vai olīveļļu, bet lūpu balzāmu un pat lūpu skrubi vari pagatavot pats!

Dažreiz, lai ko Tu darītu, lūpas sprēgā un kaktiņi plaisā bez mitas. Kādu laiku vari pats palietot tieši imunitāti uzlabojošus vitamīnus, ēst veselīgu pārtiku un sportot, bet, ja nemani uzlabojumus, tad gan ir vērts ieplānot vizīti pie imunologa, jo, iespējams, Tev novājināta imunitāte un nepieciešams uzlabot tieši imūno sistēmu. It sevišķi, ja Tev ir hroniskas saslimšanas.

Kāpēc rudenī plaisā ienadži?

Rokām viena no jutīgākajām un traumatiskākajām vietām ir tieši āda ap nagu. Lai arī var šķist, ka ieplīsis ienadzis ir sīkums, ko var nograuzt ar zobiem (ko liela daļa cilvēku arī dara, starp citu), vērts atcerēties, ka mutes dobums nav tā higiēniski tīrākā ķermeņa daļa. Ja ienadzis ieplaisājis tā, ka izveidojusies rētiņa, kāds mikrobs tajā var arī iedzīvoties un izraisīt iekaisumu ne tikai ādai ap nagiem, bet pat pašam nagam. Kādēļ tad viņi rodas? Nebūšu oriģināla – galvenais vainīgais arī šoreiz ir sausums, kā arī vitamīnu A, C un aminoskābju trūkums. Meklē variantu, kā uzņemt šos vitamīnus, lai atrisinātu sauso ienadžu problēmu. Vai zināji, ka viena no tautas metodēm ienadžu ārstēšanai ir alus vannītes rokām?! Daži ieteikumi ikdienas rūpēs par roku ādu:

- Rokas labāk mazgāt ar bērnu ziepītēm vai šķidrajām ziepēm, tās tik ļoti nesausina ādu, kā citas ziepes, un centies neiet uzreiz laukā pēc roku mazgāšanas, turklāt rokas labāk vienmēr nosusināt, nevis nožāvēt.

- Trauku mazgāšanai un citiem mērķiem paredzētās sadzīves ķīmijas lietošana bez cimdiem nav gudrākais, ko darīt ieplaisājušu ienadžu reizēs. Arī veselas ādas reizēs labāk tomēr izmanto cimdus.

Katrā ziņā, vienmēr der atcerēties, ka, ja jebkura problēma nav atrisināma paša spēkiem, kļūst tiešām traucējoša, ieilgst un visādi citādi negatīvi ietekmē cilvēku, tad vienmēr griezies pie speciālista!

Lasi arī citus interesantus un noderīgus rakstus:

Ziema tuvojas: Vai skuvekli varam likt malā?

Kāpēc iekštelpām nepieciešama gaisa mitrināšanas sistēma?

Kādām sastāvdaļām ir jābūt mazuļa ādas kopšanas krēmos?

Neparasti un noderīgi veidi, kā izmantot alkoholu

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...