Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc sāp galvas āda?

Galvassāpes, foto - Carolina Heza, Unsplash

Galvassāpes, foto - Carolina Heza, Unsplash

Visi esam saskārušies ar galvassāpēm. Tās gan ir daudz un dažādas, un viens no galvassāpju veidiem ir sāpoša galvas āda, it īpaši, ja kustina matus pie saknēm. Kāpēc tā sāp, uzzini jau tagad.

Kādi var būt iemesli galvas ādas sāpēm?

Daiļā dzimuma pārstāves noteikti atceras bērnību, kad cieši tika sietas bantes un stingras matu gumijas, pēc kā sāpēja galvas āda vietā, kur mati tikuši sasieti. Tomēr galvas āda mēdz sāpēt arī vīriešiem un te nu gan diez vai pie vainas ir ciešās matu gumijas.

Medicīniski sāpošu galvas ādu dēvē par trihodīniju (trychodynia). Nav pilnībā skaidrs, kādēļ tā notiek. Viens no iemesliem ir tieši spēcīgi savilktie mati pie galvas ādas, kas arī parasti par iemeslu ir ciešās frizūras. Bet citos šo sāpju gadījumos zināms, ka cilvēkiem ar šādām sūdzībām ir paaugstināts neiropeptīda P daudzums galvas ādas nervgalos, kā rezultātā tie paliek jutīgi. Hroniskos šādu sāpju gadījumos biopsijas rezultātos mikroskopiski tiek atklāts iekaisuma process.

Par iemeslu šādām galvas ādas sāpēm var būt pārlieku liels stress, depresija, iekšējais nemiers, galvas un kakla zonas asinsvadu problēmas, kuru rezultātā rodas slikta galvas ādas apasiņošana.

Arī dzelzs deficīta anēmijas gadījumā mēdz būt galvas ādas jutīgums.

Ko darīt, ja sāp galvas āda?

Sievietēm noteikti vajag izvairīties no ciešām frizūrām.

Ja par iemeslu sāpošai galvas ādai atzīta spriedze un stress, lieti noder galvas un apkakles zonas masāža, relaksējošas nodarbības, piemēram, joga un siltas vannas peldes. Nopietnos gadījumos vērsts griezties pie psihologa.

Ja šādas problēmas ar galvas ādu ir regulāras un bez saprotama iemesla, jāvēršas pie dermatologa vai trihologa, kas izpētīs galvas ādas stāvokli, veiks papildus asins analīzes.

Lasi arī:

Algologs par galvas sāpēm, muguras sāpēm un citām sāpēm

Mīti par depresiju – ko saka speciālisti?

Blokāde pret migrēnu – izņēmuma glābiņš vai galvassāpju terapija

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...