Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc suņi aprok kaulus?

Suns rok, SabbraCadabra, Pixabay

Suns rok, SabbraCadabra, Pixabay

Kaulu graušana ir viena no suņu iecienītākajām izklaidēm. Ja kauls ir ļoti mīļš, suns to var pat aprakt. Cilvēkiem šī uzvedība var šķist dīvaina, tad kāpēc suņi iegulda tik daudz enerģijas, lai apglabātu savu vērtīgo mantu?

Suns vadās pēc instinktiem

Iemesls, kāpēc suns kaut ko aprok, ir saglabāt to vēlākam laikam. Kad nezini, kad tiksi pie savas nākamās maltītes, ir lietderīgi izveidot rezerves, un tieši to arī suns dara. Patiesībā tā ir izplatīta uzvedība daudzām putnu un zīdītāju sugām, tostarp mājas suņu priekštečiem - pelēkajiem vilkiem, kuru instinkti saglabājušies arī mūsu četrkājainajos, rejošajos mājdzīvniekos.

Lai gan vilki, kas ir pazīstami ar savām viltīgajām medību prasmēm, mēdz uzturēties pietiekami ilgi savā medību zonā, lai pilnībā apēstu savu laupījumu, tie laiku pa laikam pārnes un noglabā savas maltītes atliekas. Tāpēc, kad suns izrāda šo šķietami neparasto uzvedību Tavā pagalmā, esi drošs - viņš vienkārši seko savam instinktīvajam "iekšējam vilkam".

Ne vienmēr kaulu rakšana ir, lai veidotu rezerves

Lielākajai daļai suņu mūsdienās nav jāglabā barība, jo viņiem ir mīļi mājdzīvnieku vecāki jeb saimnieki, kas tos pabaro, taču tas nenozīmē, ka viņu dabiskā tieksme aizvākt lietas vēlākam laikam joprojām nepastāv. Dažreiz instinktam apglabāt lietas nav nekāda sakara ar pārtikas uzglabāšanu vai pasargāšanu no citiem. Jo suns ne vienmēr rok tikai ēdamlietas, bet arī akmeņus, mantas, pat saimnieka apavus un citas lietas. Tas var būt arī veids, kā izbaudītus un lolotus priekšmetus saglabāt, lai vēlāk tos varētu atkal izbaudīt. Cits iemesls - kā garlaikotiem suņiem sākt spēlēties ar savu saimnieku, vai stresa mazināšanas metode nemierīgiem suņiem.

Tikmēr dažas sugas, piemēram, terjeri, ir vienkārši vairāk pakļautas rakšanai, neatkarīgi no tā, vai tās vēlas aprakt pārtiku vai izrakt bedrītes bez īpaša iemesla. Īpaši medību suņiem bieži patīk aprakt rotaļlietas, kaulus un gardumus. Tātad, nav nekas neparasts redzēt, ka taksis zem dīvāna spilveniem “aprok” kaulu. Savukārt, ja sunim nav instinkta rakt lietas, tam nevajadzētu radīt bažas.

Uzzini arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...