Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kariljonu zvanu tornis un citas Ventspils virsotnes, kurās Tev noteikti jāuzkāpj!

Ventspils, foto 1188

Pavisam iespējams, ka esi bijis Ventspilī un to izstaigājis. Atzīsti, tā neko, vai ne? Tomēr skats no augšas vienmēr ir labāks, un varam derēt, ka Tu noteikti neesi bijis vismaz kādā no šīm Ventspils virsotnēm! Ventspils pilsētas domes TIC iesaka neparastas virsotnes Ventspilī, kurās tev noteikti jāuzkāpj:

Lemberga hūte

Vienīgais Latvijā mākslīgi izveidotais kalns "Lemberga hūte" ir Ventspils gods un lepnums. Ziemā tajā var slēpot, bet vasarā te ir lieliska vieta atpūtai un atrakcijām. No kalna virsotnes blakus staltbrieža skulptūrai paveras dižākais skats Kurzemē. Savukārt, kalna pakājē vari izklaidēties un aktīvi un jautri pavadīt laiku Ventspils Piedzīvojumu parkā, kurā pieejams plašs atrakciju klāsts - Kaķa taka, batuti, bamperlaivas, bampermašīnas, kameršļūkšanas trase, gumijlēkšanas batuti, tramplīnlaiva, piepūšamās atrakcijas, bērnu autoskola, veikparks, peintbola laukums un citas atrakcijas.

Dienvidu mola skatu tornis

12 metru augstajā Dienvidu mola skatu tornī paveras plašs skats uz Baltijas jūru, iespaidīgo piejūras krasta līniju un ostu. Šī ir iemīļota vieta ventspilniekiem un pilsētas viesiem, jo šeit var baudīt krāšņus saulrietus, jūras viļņošanos un sagaidīt kuģus, kas ienāk pa jūras vārtiem Ventas lejtecē. Te pavisam noteikti var ķert pašus skaistākos saulrieta un bangojošās jūras foto mirkļus. Torņa pakājē var atpūsties speciāli iekārtotā atpūtas vietā ar soliņiem.

Kariljonu zvanu tornis

Kariljonu zvanu tornis ar skatu platformu atrodams pašā Ventspils vecpilsētā. No tā var aplūkot vēsturisko tirgus laukumu. Apmēram šajā vietā tālajā 17. - 18.gadsimtā vietā atradās rātsnams, kur pulcējušies pilsoņi, lai noklausītos rātes lēmumus. Kariljonu zvanu tornis apaļās stundās pulkstenis atskaņo dziesmas "Pie dzintara jūras" melodiju, bet plkst. 12.33 un 00.33 ar Ulda Marhilēviča dziesmas "Uz priekšu, Kurzeme" piedziedājumu ieskandē īpašo Ventspils laiku. Šī zvanu torņa ēkā atrodas arī visnotaļ atraktīvs un fotogēnisks elements - lieli skaitāmie kauliņi, kā arī tēlnieka G. Panteļejeva veidota svaru, tilpumu un mēru ekspozīcija.

Ventspils Jaunrades nama jumts

Ja vēlies lūkoties zvaigznēs, tad Tev un citiem kosmosa faniem noteikti būs interesanti uzkāpt uz Ventspils Jaunrades nama jumta, kur atrodas observatorija, kas aprīkota ar augstas kvalitātes teleskopu, ar kura palīdzību dienas laikā tiek veikti Saules novērojumi. No septembra līdz aprīlim vakaros tiek vērotas planētas, Mēnesis un zvaigznes. Novērojumi ir izzinoši un interesanti, jo tie notiek observatorijas lektoru stāstījumu pavadījumā.

Radioteleskopa tornis

Ventspils radioastronomijas centrā Irbenē var uzkāpt iespaidīgajā RT-8 radioteleskopa tornī. Lai apskatītu lokatoru un tā teritoriju, kā arī iegūtu pilnu priekšstatu, kas tā par vietu, ir iespēja pieteikties ekskursijā, kuras ietvaros tiek piedāvāta pastaiga pa Irbenes teritoriju apkārt radio teleskopiem RT-32 un RT-16, RT-8 apskate ar iespēju tajā uzkāpt augšā, lai apskatītu Kurzemes plašumus, pārgājiens pa pazemes tuneli un F. Candera memoriālās telpas apskate ēkā "Kristāls."

Ventspils 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis.

Pavisam nesen apmeklētājiem atklātais militārā mantojuma objekts - Ventspils 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis ir unikāls - viena no retajām krasta aizsardzības būvēm Latvijā un Baltijā, kas ataino 2. pasaules kara fortifikācijas vēsturi. Turklāt, tā ir vienīgā Baltijas valstīs tik labi saglabājusies krasta aizsardzības baterija, bez vēsturiskajiem uzslāņojumiem un pilnā būvju komplektā. Torņa apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties torņa iekšpusē un izzināt tā vēsturi. Blakus tornim ir uzstādīts informatīvais stends ar QR kodu, kurā ar mobilās aplikācijas palīdzību redzama animācija par vēsturi. Iespaidīgu skatu uz Baltijas jūru un apkārtnes mežiem var apskatīt no šīs vietas skatu platformas.

Lasi arī:

Burvīga brīvdiena Ventspilī, kas patiks visai ģimenei

5 iemesli, lai dotos uz Ventspili

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...