Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas ir atopiskais dermatīts un kā ar to cīnīties?

Ar atopisko dermatītu lielākoties slimo bērni. Tomēr, tas var turpināties arī pieaugušā vecumā. Atsevišķos gadījumos atopiskais dermatīts var piemeklēt arī pieaugušos, kuriem bērnībā šī slimība nav tikusi konstatēta.

Kas ir atopiskais dermatīts?

Atopiskais dermatīts tiek saukts arī par ekzēmu. Ļoti izplatīta šī slimība ir bērniem līdz sešu mēnešu vecumam. Atopiskā dermatīna simptomi var parādīties gan uz sejas, gan citām ķermeņa daļām. Visbiežāk pirmie simptomi mazuļiem parādās vaigu zonā. Šī slimība izpaužas kā ādas zvīņošanās, sausums, apsārtums un nieze. Slimība izraisa ļoti lielu diskomfortu. Atopiskajam dermatītam, jeb ekzēmai ir divas fāzes- akūtā (kad ādā ir ļoti niezoša un izsitusies) un mierīgā fāze. Lielākam bērnam vai pieaugušajiem tā var radīt arī sociālas dabas problēmas. Slimība gan nav lipīga, taču tik un tā var radīt kompleksus slimojošajam un neviennozīmīgu attieksmi no pārejās sabiedrības daļas.

Kā rodas atopiskais dermatīts?

Šīs slimības cēloņi līdz galam vēl nav izpētīti. Tomēr ir zināms, ka atopisko dermatītu var izraisīt dažādi organisma imūnsistēmas traucējumi, kā arī lielu lomu spēlē ģenētika.

Vai atopisko dermatītu var ārstēt?

Ja šo slimību sāk ārstēt laicīgi, pozitīvs rezultāts visdrīzāk būs. Kompetents ārsts izvērtēs kāda veida terapija ir piemērotāka. Ārsts ieteiks ne tikai piemērotus medikamentus, bet arī ādas kopšanas līdzekļus un, iespējams, arī diētu.

Lasi vairāk par atopisko dermatītu:

Kādas ādas slimības aktualizējas ziemā?

Kā rīkoties vecākiem, ja bērns slimo ar atopisko dermatītu?


Atopiskais dermatīts, foto - Sharon Mccutcheo, Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas