Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas ir Tibetas piena sēne un ko tā dod veselībai?

Tibetas piena sēnes fermentēšana, foto - Anshu, Unsplah

Tibetas piena sēnes fermentēšana, foto - Anshu, Unsplah

Tibetas piena sēne ir viens no neparastajiem dabas veselīgajiem produktiem, ko ir vērts izmantot uzturā, pagatavojot no tā veselīgu padzērienu.

Kas ir Tibetas piena sēne?

Tibetas piena sēne jeb piena zoogleja (zoogleja – dzīvnieku līme) ir ar unikālām īpašībām apveltīts dzīvs organisms, ko veido baktērijas. Tā atgādina rīsiem līdzīgus graudiņus. Sākuma stadijā to diametrs ir 5-6mm, bet pieaug līdz pat 4cm diametrā, tad sadalās. Šos graudiņus regulāri aplejot ar kvalitatīvu pienu, rodas kefīram līdzīgs, ļoti veselīgs dzēriens. Tā kā Tibetas mūki bija pirmie, kas atklāja šo dzērienu, tas ir iemesls tās nosaukumam, bet to mēdz dēvēt arī par “pravieša prosu”, “Allaha graudu”, “piena rīsiem” un “jaunības dzērienu”.

Ko veselībai dod Tibetas piena sēne?

Šis unikālais veidojums satur ap 20 dažādu baktēriju, kas piešķir fermentētajam dzērienam jeb kefīram ārstējošas īpašības. Tas satur A, C, B grupas vitamīnus, kalciju, dzelzi, cinku, jodu un zarnu traktam labvēlīgās baktērijas, ieskaitot bifidus un laktobacilus.

19. gadsimtā ar Tibetas piena sēnes palīdzību tika ārstēts viss, sākot no pneimonijas un rahīta līdz peptiskajai čūlai. Šis produkts lieliski noder gremošanas sistēmas problēmu profilaktiskai ārstēšanai, palīdz sirds un asinsvadu slimību (piemēram, hipertensijas) gadījumos. Īpaši labi piena sēne palīdz pie iekaisuma procesiem un disbakteriozes.

Dzēriens uzlabo imunitāti un vielmaiņu, attīra ķermeni, izvada toksīnus un sāls nogulsnes. Brīnumainā kārtā pat dažas kaitīgas vielas pārvērš par aminoskābēm, kas palīdz izvairīties no aterosklerozes. Tibetas piena sēnes dzēriens noārda un izvada taukus no organisma, tādējādi ārstē aptaukošanos, arī normalizē hormonālo sistēmu. Vīriešiem Tibetas piena sēnes dzēriens uzlabo seksuālo aktivitāti.

Kā lietot un uzglabāt Tibetas piena sēni?

Profilakses nolūkos kefīru no Tibetas piena sēnes lieto 2 – 3 reizes dienā pusstundu pēc ēšanas, 20 dienas pēc kārtas, veic 10 dienu pārtraukumu. Kursu atkārtoto 2-3 reizes.

Šāds kefīra dzēriens pirmajās 2 nedēļās palielina zarnu aktivitāti, palielinās gāzu veidošanās, un nepieciešamība tualeti kļūst biežāka, tomēr pēc 12-14 dienām viss normalizējas, uzlabojas garastāvoklis.

Lai pagatavotu piena sēnes kefīru, nepieciešamas četras ēdamkarotes piena sēnes un viens litrs piena. Vēsā telpā piens sarūgst pēc 24 stundām, siltā - pēc 12 un ātrāk. Pēc kefīra pagatavošanas tas saglabā labvēlīgās īpašības tieši 24 stundas.

Pēc tam bļodā liek sietu un tur ielej sarūgušo pienu. Burku izskalo, nedrīkst mazgāt ar ķīmiskajiem līdzekļiem, tikai ar sodu.. Ar tīru roku maisot, notecina izveidojušos kefīru un ielej to krūzē. Nedrīkst izmantot metāla priekšmetus, tai skaitā sietu. Sietā palikušos sēnes graudus noskalo remdenā ūdenī. Skalojamo ūdeni var izmantot mutes skalošanai, mazgājoties, kā arī mājdzīvnieku uzturā vai istabas augu liešanai. Graudiņus vēlreiz noskalo, netecina, ieber burkā un aplej ar svaigu pienu. Trauku sedz ar marli, jo sēnei jāļauj elpot. Rūgšanas procesu paātrina silta telpa un pastāvīga maisīšana.
Ja nepieciešams aizbraukt uz ilgāku laiku, piena sēni noskalo, aplej ar dabīgu ūdeni un neaizvākotu burku noliek ledusskapja apakšējā plauktā. Lai piena sēni saglabātu dzīvu, reizi mēnesī tā noteikti jāpabaro ar pienu.

Burku nedrīkst turēt spilgtā dienasgaismā, bet temperatūra nedrīkst būt zemāka par 17 grādiem. Pretējā gadījumā parādīsies pelējums.

Veselīga sēne vienmēr ir balta! Lai tā neaizietu bojā, nākas katru dienu skalot sēni un liet svaigu pienu. Ja sēne kļūst tumšāka un iegūst brūnu nokrāsu, baktērijas vairs nevairojas.

Ja pāris dienas nāksies nebūt mājās, tad sēni atstāj piena un ūdens maisījumā attiecībā 50:50, un novieto trauku siltā vietā. Atgriežoties mājās, nolieto šķidrumu var izmantot tikai ārīgi.

Lai arī:

Būsi pārsteigts, kas notiek ar ķermeni, ja ikdienā lieto tējas sēnes dzērienu kombuču!

Kas notiks, ja Tu katru rītu izdzersi glāzi selerijas sulas?

Kāpēc Tev noteikti vajag ausu puķi jeb smaržīgo pelargoniju?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...