Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāņem vērā, izvēloties bruņurupuci kā mājdzīvnieku?

Bruņurupuči, foto - Massimo Negrello, Unsplash

Bruņurupuči, foto - Massimo Negrello, Unsplash

Ne vienmēr visi vēlas ierasto suni vai kaķi kā mājdzīvnieku. Lai arī bruņurupucis nav mīksts un pūkains, kā arī nepienesīs Tev čības, kad ierodies mājās, šis eksotiskas dzīvnieks ir lieliska standarta mājdzīvnieka alternatīva cilvēkiem ar alerģiju pret dzīvnieku spalvu. Turklāt bruņurupuči neprasa lielu uzmanību vai apkopi un tos var viegli uzturēt! Tomēr pirms iegādājies bruņurupuci ir lietas, kas jāņem vērā par to dzīves apstākļu nodrošināšanu un tā kopšanu.

Sauszemes bruņurupuči

Sauszemes bruņurupucis ir piemērots mierīgas dabas cilvēkiem. Tas nav tik aktīvs kā ūdens bruņurupucis. Šis dzīvnieks mīl siltumu un tam ir nepieciešams terārijs ar lampām - infrasarkano staru lampa bruņurupuci sasilda, bet ar ultravioleto staru lampu uzņem mikroelementus un D vitamīnu. Abām lampām jābūt ieslēgtām 12 stundas diennaktī, jo tieši tik gara ir bruņurupuča diena, kad šim dzīvniekam jāredz un jājūt lampu izstarotā gaisma un siltums.

Bez lampas terārijā jāievieto arī pakaiši un trauks ar ūdeni, kurā rupucītim atveldzēties, ja tam paliek par karstu. Sauszemes bruņurupuči ir veģetārieši, tādēļ tie labprāt mielojas ar dažādiem augiem, salātiem, dārzeņiem un augļiem. To jāved arī pastaigā svaigā gaisā un zālītē, bet, lai to nepazaudētu un saimnieks izsekotu rupucīša gaitām, var piesiet balonu.

Ūdens bruņurupuči

Ūdens bruņurupuci uzturēt prasa vairāk resursus un ir nedaudz sarežģītāk, toties tas ir ātrāks un aktīvāks par sauszemes rupuci. Tā uzturēšanai nepieciešams akvārijs, terārijs vai baseins, vismaz 100x50 cm, kurā ūdens daļai jābūt tik pietiekoši dziļa, lai dzīvnieks var nirt un peldēt, bet sauszemes daļai – vismaz divreiz lielākai par pašu bruņurupuci. Ņem vērā, ka pieaudzis tas sasniedz apmēram 30cm. Papildus nepieciešams ūdens filtrs, termometrs, hidrometrs, smiltis un oļi, pietam, akvārijs regulāri jātīra un jāmaina ūdens. Ūdens temperatūru jāuztur 25C, savukārt gaisa temperatūrai zem sildlampas jābūt 40C. Lai bruņurupuča bruņas būtu spožas un tīras, tās var tīrīt ar mīkstu lupatiņu.

Atceries, ja bruņurupucim nebūs nodrošināti viņa fizioloģijai nepieciešamie apstākļi, viņš slimos!

Gan sauszemes gan ūdens bruņurupuci, kā arī visu tā iedzīvei un uzturēšanai, iegādājies Zoo veikalā!

Lasi arī:

Zivis – labākie mājdzīvnieki

Kas jāzina pirms iegādājies jūrascūciņu?

Padomi, plānojot mājdzīvnieka iegādi

Kādu mājdzīvnieku izvēlēties ģimenei - suni vai kaķi

Diennakts veterinārā klīnika, kas sniegs palīdzību mājdzīvniekam jebkurā laikā

Bruņurupuči, foto - Massimo Negrello, Unsplash

Bruņurupuči, foto - Massimo Negrello, Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas