Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas jāņem vērā, nododot analīzes?

Analīzes (Image by Arek Socha from Pixabay)

Analīzes (Image by Arek Socha from Pixabay)

Analīzes cilvēki nodod arī pēc pašu iniciatīvas, bet visbiežāk pēc ģimenes ārstu vai citu speciālistu nosūtījuma. Piesakoties uz analīžu nodošanu pašrocīgi, rezultātus ir jāmāk interpretēt, un tos ietekmē ļoti dažādi faktori, arī pareiza sagatavošanās analīžu nodošanai, par kuru noteikti, izrakstot nosūtījumu, atgādinātu ārsts, bet tas izpaliek gadījumā, ja izlemjam pierakstīties paši. Ņemot vērā to, ka analīžu spektrs ir ļoti plašs, aspekti, kas jāievēro pirms analīžu nodošanas, mēdz atšķirties, bet ir pamata lietas, kuras ievērojot, ir iespējams iegūt maksimāli precīzus analīžu rezultātus. Kā sagatavoties analīžu nodošanai?

Iepriekšējas dienas vakarā pirms analīžu nodošanas

  1. Atturies no treknas maltītes, asiem vai iepriekš nemēģinātiem ēdieniem, kā arī alkohola;
  2. Ja ikdienā lieto medikamentus, ir jākonsultējas ar ārstu, vai nebūtu ieteicams vakara un rīta tablešu devu izlaist vai samazināt.

Analīžu nodošanas rītā

  1. Neēd - nodod analīzes tukšā dūšā;
  2. Dzer tikai ūdeni (nelieto gāzētu ūdeni, limonādes, tēju vai kafiju un citus dzērienus);
  3. Izvairies no fiziskas piepūles. Ja sanāk steigties uz analīžu nodošanu, ieteicams vismaz 10 minūtes atpūsties uzgaidāmajā telpā;

Ja analīzes veiksi nevis no rīta, bet citā dienas laikā

Lai gan analīzes iesaka veikt no paša rīta, ne vienmēr tas ir iespējams. Vēlākās dienas stundās pirms analīžu nodošanas ir jāievēro sekojošais:

  1. Vismaz četras stundas pirms tam neēd;
  2. Dzer tikai tīru ūdeni (nelietot gāzētu ūdeni, limonādes, tēju vai kafiju un citus dzērienus).

Ja analīzes jāveic steidzami

Ja analīzes nepieciešams veikt steidzamības kārtā, tad noteikti laboratorijas ārstam jāpasaka, kas pa dienu ir ēsts, vai bijusi fiziska slodze, vai lietoti kādi medikamenti. Šīs zināšanas ir svarīgas gan cilvēkam, kas pieņems analīzes, gan ārstam, kurš pēc tam apskatīs analīžu rezultātus.

Rūpes par veselību ir uzdevums, kas mums jāveic katru dienu. It īpaši laikā, kad ikdienas paradumi ir mainījušies un saskaramies ar situācijām, kas ietekmē mūsu emocionālo pašsajūtu. Ir svarīgi atcerēties, ka veselība nav nasta, par ko parūpēsies ģimenes ārsts, farmaceits vai vienīgi vitamīni, bet gan rūpes par to ir mūsu katra pamatdarbs. Tieši visu šo komponenšu simbioze uzturēs organismu labā kārtībā.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...