Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas jāzina, dodoties laivu braucienā

Laivu brauciens, foto:1188

Laivu brauciens, foto:1188

Laivu braucieni un laivošana kļūst arvien iecienītāka atpūta vasaras sezonā, un tas ir saprotams – laivošana ir piemērota teju ikvienam. Iespaidīgie dabasskati un klinšu atsegumi aizraus ainavu vērotājus un būs lieliska atpūta kopā ar ģimeni vai draugiem, asu izjūtu meklētājiem labāk izvēlēties kanoe vai kajaku tipa laivas. Brauciena laikā var gan noķert kādu zivi, gan arī saliedēt kolektīvu, dodot kopīgas emocijas un piedzīvojumu, par ko vēl ilgi tiks runāts.

Atpūtas vietas atrodamas visu upju krastos, tās ir gan maksas, gan bezmaksas. Taču vēlamies pieminēt dažas no tām, un paskaidrot, kā tās atsķirās. Mierīgākiem laivotājiem piemērota būs Gauja – tā ir salīdzinoši lēna, tomēr augštecē tā ir nedaudz straujāka.

Ja vēlies kaut ko nedaudz ekstrēmāku, izvēlies Braslu -upes augštece ir pilna ar šķēršļiem – dažādiem kokiem, taču tie ir pārvarami. Iecienīts laivotāju posms šajā upē ir no Plāča līdz pat Siguldai. Braslas ieteka Gaujā ir vieta, kur redzamas skaistākās vietas – smilšamens atsegumi. Ja vasara ir sausa, tad upe vietām ir sekla un lēna. Laivojot pa Braslu gida pavadībā iespējams apskatīt Baltijā vienīgos pazemes ezerus.

Straujāka upe ir Salaca, tās krastos redzamas daudzas skaistas ainavas – alas, sarkanās klintis, krācītes. Salaca augštecē līdz Staicelei ir mierīgāka, jo Staicelē ir aizsprosts, taču pēc aizsprosta tā paliek ātrāka.

Iesakām rūpīgi sagatavoties pirms laivošanas, lai nodrošinātu nevainojamu atpūtu. Vēsākā laikā līdzi vajadzētu ņemt lietus mētelīšus, gumijas zābakus, siltas zeķes, maiņas apģērbu (obligāti) un dvielīti. Savukārt siltā laikā līdzi jāņem saules aizsargkrēms, galvassega, dvielītis, maiņas apģērbs. Vienmēr noderēs – pretodu līdzeklis, aptieciņa (plāksteri, elastīgā saite, antibakteriāls līdzeklis, zāles vēdergraizēm, galvassāpēm).

Lai negadītos kāda ķibele, laivā jākāpj tad, kad tā novietota paralēli krastam. Cilvēku izkārtojumam laivā jābūt tādam – smagākie sēž aizmugurē, vieglākie – priekšā. Speciālisti norāda, kas obligāti jāņem vērā dodoties dabā:

  • Laivā nedrīkst celties kājās, pretējā gadījumā tā apgāzīsies.
  • Nepieciešams lietot drošības līdzekļus - obligāti glābšanas vestes .
  • Hermētiski jāiepako vismaz viens telefons. Tā nodrošināsieties, ka telefons nesabojāsies mitrumā. Šajā tālrunī nepieciešams saglabāt laivu iznomātāja telefona numuru, lai varētu sazināties nepieciešamības gadījumā.
  • Pārvarot šķēršļus, piemēram, koku zarus, pie tiem nedrīkst turēties, jo arī tas var veicināt laivas apgāšanos. Krāču zonās, laiva jānotur pēc iespējas taisnāk, nevajadzētu ļaut tai sagriezties uz sāniem.
  • Lai nodrošinātu to, ka līdzi paņemtās mantas nesaslapinās, ievieto tās ūdens izturīgās somās vai maisos. Telefonus vēlams līdzi neņemt, tomēr, ja tas tiek darīts, arī tos nepieciešams ielikt ūdens noturīgos vāciņos vai maisiņos.
  • Ja esi devies laivot ar mērķi makšķerēt, piesien makšķeres kātu pie laivas, jo nereti gadās, ka makšķere noslīd no laivas un noslīkst.
  • Iegaumē, ka atkritumus ir jāņem līdzi, neatstājot tos apmetņu vietās.

Dodoties atpūtā ar ģimeni, labāk izvelēties plostu. Ar to pārvietoties ir mierīgāk un drošāk. Pa to var staigāt un to ir gandrīz neiespējami apgāzt. Tomēr – to jāsargā no uguns, asiem zariem un citiem asiem priekšmetiem, kas varētu sadurt gumijas plostu. Plosts kustās tik ātri, cik ātra ir straume. Situācijās, kad straume ir vienā virzienā, taču vējš pūš pretī, tas praktiski stāvēs uz vietas.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...