Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas jāzina par bārdas kopšanu un audzēšanu?

Skaistumkopšanas salons "Starume"

Nenoliedzami, bārda un ūsas palīdz radīt vīrišķīgu un šarmantu tēlu, tāpēc nav brīnums, ka pēdējos gados bārdas audzēšana kļuvusi par aktuālu tendenci. Ja esi nolēmis kļūt par izteiksmīgas bārdas īpašnieku, ir daudz un dažādi faktori, kas jāņem vērā, lai sasniegtu cerēto rezultātu.

Kā uzsākt un veicināt bārdas audzēšanu?

Jāapbruņojas ar stingru pašdisciplīnu un jāļauj bārdai 4-6 nedēļas netraucēti vienkārši augt, atturoties no jebkādas iejaukšanās, piemēram, mēģinājumiem to pielīdzināt. Tas nepieciešams lai bārda būtu vienmērīga, jo daži matiņi aug ātrāk, citi lēnāk.

Bārdas audzēšanas sākumposmā, var būt izteikta nieze, no kuras iespējams atbrīvoties, mazgāšanas laikā izmantojot speciālu skrubi.

Pēc mēneša ieteicams doties pie specializēta vīriešu friziera, lai izvēlētos sejas formai atbilstošu bārdas stilu un, vadoties no speciālista ieteikumiem, pieņemt lēmumu par optimālo garumu .

Bārdas augšanas veicināšanai būs nepieciešam atbilstoša “degviela” no organisma, tāpēc ikdienas uzturā jāiekļauj produkti, kas satur vitamīnus B5, B3, B9, piemēram, liesa gaļa, rieksti, piens, olas dzeltenums, zaļumi.

Kā ikdienā kopt bārdu un ūsas?

  • Bārda ir jāmazgā regulāri, gluži kā mati, un pēc mazgāšanas maigi jāizsusina ar dvieli. Spēcīga bārdas berzēšana ar dvieli var radīt sašķēlušos galus un pūkošanos.
  • Jārēķinās, ka regulāra mazgāšana bārdu padarīs sausāku, tāpēc ir radītas speciālas eļļas un balzāmi bārdas kopšanai, kas darbojas pēc līdzīga principa kā matu kondicionieris. Tās ieteicams lietot uzreiz pēc mazgāšanās, iemasējot bārdā un sejas ādā.

  • Nepieciešamais eļļas daudzums atkarībā no bārdas garuma: 3-4 pilieni īsākām bārdām un 7-8 garākām.
  • Bārda ir regulāri jāpielīdzina, lai saglabātu formu kā arī ikdienā jāizķemmē ar speciālu bārdas suku, lai pieradinātu matiņus augt lejupejošā virzienā.
  • Ierasti, ka bārda nāk komplektā ar ūsām, kuras arī prasa rūpīgu kopšanu – apgriešanu un veidošanu. Noderīgi būs iegādāties īpašas šķēres un veidošanas vasku, kas palīdzēs uzturēt ūsas atbilstošā garumā un eksperimentēt ar dažādiem stiliem.

Salonā “Straume”, kas atrodas pašā Rīgas centrā – Aleksandra Čaka ielā 83/85 strādā labākie frizieri un augsti kvalificēti nagu kopšanas speciālisti, kosmetologi un masieri. Turklāt no aprīļa bārdas kopšanas un noformēšanas jautājumus būs iespējams uzticēt spāņu stilistam Oskaram Molinam.