Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas jāzina pirms fretkas jeb mājas seska iegādes?

Fretka jeb mājas sesks, Image by ursulacatenazzi0 from Pixabay

Fretka jeb mājas sesks, Image by ursulacatenazzi0 from Pixabay

Lunkans, pūkains, neizmērojami mīksts un skaists – tāds ir mājas sesks. Pirms iegādājies mājas sesku jeb fretku, vērts zināt, kas no šī zvēriņa sagaidāms, jo kur plusi, tur arī savi mīnusi!

Ar ko jārēķinās, ja vēlies fretku?

Fretka var būt jautrs, mīļš un uzticams mājdzīvnieks, ja vien jau no mazotnes ir labi aprūpēts, mīļots un audzināts. Mājas sesks var nodzīvot līdz pat 10 gadiem. Sver šis mīļdzīvnieks 1,5 – 2 kg. Pēc uzvedības līdzinās kaķiem – var iekost, ja sadusmojas, var mīlināties, kad sailgojies un priecīgs, turklāt arī gulēšanas ziņā, gluži kā kāķis, pēc aktīviem darbiem un nedarbiem mīl pasnaust.

Fretka ir ļoti ziņkārīgs ložņa, tas visu izložņās un arī pagaršos, tāpēc, ja vēlies sev šo pūkaino skaistuli, rēķinies, ka neko nedrīkstēs turēt tam pieejamās vietās. Ja interese grauzt jau būs izrādīta, visticamāk, ka nogaršotās lietas būs jāslēpj vērīgāk.

Lai arī kažociņš seskam r izcili skaists un mīksts, no tumšiem līdz gaišiem toņiem, tas mēdz nepatīkami ost, ja dzīvnieks nav kastrēts. Tādos gadījumos, pat niecīga samīļošanās ar skaisto un mīļo zvēru, var atstāt netīkamā aromāta paliekas arī cilvēka apģērbā. Ja runājam par kastrētiem dzīvniekiem, tad cilvēka ožas receptori uz tiem darbojas atšķirīgi – ir cilvēki, kas uzskata, ka dzīvnieks neož, savukārt citi uzskata, ka tiem piemīt viegls, muskusam līdzīgs aromāts. Pirms šā dzīvnieka iegādes ieteicams to paostīt, lai saprastu, vai Tavs deguns spēs sadzīvot ar izvēlēto, potenciālo pūkaino draugu.

Prasības mājas seska uzturēšanai

  • Fretkām ir nepieciešams ērts un visai liels būris, kam ir vertikālas restes. Būrī noteikti jābūt siltai guļvietai, vienmēr pieejamai pārtikai, kas paredzēta tieši mājas seskiem, ūdenim un tualetes kastītei.
  • Kad laid savu draugu pastaigā, obligāti jāpārliecinās, vai iepriekš aizvērti visi logi un durvis, jānoslēpj visi vadi, kas ir brīvi pieejami vai karājas un jānoslēdz pieeja spraugām un šķirbām, jo fretkas ir ziņkārīgas un piedzīvojumu taku meklētājas. Ja tām būs iespēja izokšķerēt Tavu atvilktni, tas noteikti tiks darīts!
  • Fretkām ļoti ātri ataug nagi, tādēļ tos jāgriež regulāri 2 reizes mēnesī.
  • Ausīs mājas seskiem mēdz krāties daudz sērs. Tādā gadījumā to ir jātīra, taču pirms pats ķeries tādam procesam klāt, aprunājies ar veterinārārstu, kas Tev parādīs, kā tas pareizi darāms.
  • Kažoka maiņas periodā dzīvniekam vēlams dot īpašu pastu, ko var iegādāties veterinārajās aptiekās. Tā uzlabo apmatojuma kvalitāti un fretkai augs veselīgs, spīdīgs un noturīgs apmatojums.
  • Seskiem nedrīkst dot uzturā augļus un dārzeņus, bet gan vienveidīgu barību.
  • Gluži kā visus dzīvniekus, seskus arī jāattārpo.
  • Jāņem vērā, ka seski esot jutīgi arī pret cilvēku vīrusveidīgajām slimībām.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...