Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kastanis un Jumis – Kaspars Ansons komentē neparasto vārdu izvēli dēliem

Kaspars Ansons, 360TV, ekrānšāviņš

Kaspars Ansons, 360TV, ekrānšāviņš

Bērna vārda izvēle katrā ģimenē ir sirsnīgs un īpašs process – kādā tā notikusi jau ilgi pirms bērniņa nākšanas pasaulē, citā mazuļa vārds ir kā paaudzēs nodota tradīcija, bet vēl kādā tiek lemts par labu unikālam vārdam, kas jau pats par sevi ir kā neparasta atšķirības zīme. Tomēr, lai kāds būtu vecāku lēmums, ikviena izvēle ir rūpīgi apspriesta un pārdomāta.

Arī mūzikas producenta Kaspara Ansona ģimenē aug divi dēli ar neparastiem un latviskiem vārdiem – Kastanis un Jumis. Kanāla 360TV šovā “Pasaki to skaļi”, kur talantīgais mūziķis saņēma sirsnīgus paldies vārdus no dziedātājas Aijas Andrejevas, viņš plašāk pastāsta, kāpēc savām atvasēm devis tik neierastus vārdus.

“Man patīk izdomāt lietas un nepatīk paņemt no saraksta. Ja man kaut kas ir jāizdomā no jauna un turklāt lai būtu latviski, tad man šis vārds (Kastanis) likās ļoti piemērots. Pirmo reizi, kad es vārdu prezentēju vispirms jau sievai, tā atsaucība varbūt nebija vētraina, un arī radiniekiem vajadzēja aprast.” saka Kaspars, piebilstot, ka šobrīd ģimene nemaz nespējot iedomāties, ka dēlam būtu kāds cits vārds. Vaicāts, vai iebilstu, ja sasniedzot pilngadību, dēli vēlēsies vecāku doto vārdu mainīt, Kaspars saka, ka to noteikti ļaus, taču viņam ir sajūta, ka atvases būs mierā ar savu unikālo vārdu.

Zemāk skaties 1188 Play video, kurā Kaspars Ansons, Jolanta Gulbe un Rihards Lepers pastāsta, kāpēc bērniem devuši neparastus vārdus.

Izlasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...