Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Klasiskie laulību gredzeni – droša izvēle

Laulību gredzens, Photo by Alfonso Lorenzetto on Unsplash

Kad divi mīloši cilvēki nolemj kļūt par vīru un sievu, ir jānoslēdz savienība. To var paveikt Dzimtsarakstu nodaļā, baznīca, jūras malā vai dzimtās mājas sētā. Tās var būt lielas kāzas ar simtiem viesu, intīma ceremonija pāris ļaudīm vai tikai oficiāls process. Nemainīgs paliek viens – laulību gredzeni. Joprojām aktuāli ir tieši klasiskie laulību gredzeni – zelta stīpiņa, kas iemieso noslēgtu apli – mūžības simbolu.

Vai zini, kā radušies laulību gredzeni

Zelta laulību gredzeni pirmo reizi parādījās ēģiptiešu vidū. Viņi tos valkāja uz kreisās rokas zeltneša, jo uzskatīja, ka “mīlestības artērija” no šī pirksta iet tieši uz sirdi. Savukārt senie romieši dāvāja savām nākamajām sievām gredzenus, kas veidoti kā atslēga par zīmi, ka sieviete ir gatava dalīties visos pienākumos ar savu vīru un kļūt par līdzvērtīgu partneri mājas solī.

Sākotnēji saderināšanās ceremonija bija daudz svarīgāka, nekā pašas kāzas. Tikai 9. gadsimtā, pateicoties pāvestam Nikolajam, gredzenu apmaiņa kļuva par daļu no kāzu ceremonijas. Tieši tad gredzenu sāka uzskatīt par mīlestības un uzticības simbolu.

No vēstures savdabīgs fakts - abiem gredzeniem ne vienmēr bija jābūt zelta krāsā. 15. gadsimtā līgavaiņa pirkstā tika uzvilkts dzelzs gredzens, kas simbolizēja vīra spēku, un līgavai zelta gredzens kā maiguma un tīrības zīme. Vēlāk parādījās paradums, saskaņā ar kuru līgavainis nēsāja zelta gredzenu, bet līgava - sudraba gredzenu.

Laulības gredzenu apmaiņa ir sena un skaista paraža, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Taču laulāto dzīvē galvenais nav pats gredzens, bet gan patiesas jūtas: mīlestība, uzticība un savstarpēja sapratne.

Zelta laulību gredzeni

Tīra zelta izstrādājumi ir pārāk mīksti. Lai tie taptu izturīgāki, zeltam jāpievieno citi metāli, tā radās proves:

 • 585 prove, kur uz 1000 daļām 585 daļas ir tīrā zelta;
 • 750 prove, kur uz 1000 daļām 750 daļas ir tīrā zelta.

Lai arī pieejami dažādu metālu laulību gredzeni - šodien vispopulārākie ir tieši zelta laulību gredzeni, kas iedalās pēc to krāsas un sastāva:

 • Dzeltenā zelta laulību gredzeni – klasiska izvēle. Dzeltenais zelts ir populārs, jo tas ir visizturīgākais no savienojumiem un patīkamā tonī;
 • Baltā zelta laulību gredzeni – zeltam pievieno cēlmetālu pallādiju, kas gala rezultātu padara gaišāku. Savienojumā ar balto zeltu lieliski izceļas jebkurš dārgakmens;
 • Sarkanā zelta laulību gredzeni – pieejamākais sakausējums cenas ziņā, jo pievienots varš un sudrabs, šajā sadaļā ir arī rozā zelts;
 • Dažādu zelta savienojumu laulību gredzeni - visbiežāk savieno balto un dzelteno vai balto un sarkano zeltu. Tas rada absolūti unikālu rezultātu.

Lai kādu materiālu, toni un sakausējumu jūs izvēlētos, svarīgi atcerēties, ka būtiskākais laulības ilgmūžības garants būs tieši jūsu vēlme būt kopā un dalīt skaistu mūžu.

Kādēļ joprojām izvēlamies klasiskos laulību gredzenus

Klasiskie laulību gredzeni tiek izmantoti jau vairāk nekā 12 gadsimtus, kad laulātie izvēlas nostiprināt savu savienību.

Klasisko laulību gredzenu izvēlei ir vairāki iemesli:

 • Vienkāršais dizains ļauj tos nēsāt ar jebkuru stilu, jebkuros apstākļos;
 • Nogludināta apļa forma padara gredzenus drošus un ērtus ikdienas solī;
 • Šādi gredzeni ir neuzkrītoši, bet eleganti;
 • Tie sagādājami par pieejamu cenu;
 • Gadsimtu gaitā koptās tradīcijas tiek turētas dzīvas, jo pastāv ticība, ka laulības ilgmūžībai piemīt šo ilgo gadsimtu spēks;
 • Tos var nodot mantojumā nākamajai paaudzei.

Aija un Juris iegādājās klasiskos laulību gredzenos no dzeltenā zelta INDIVI e-veikalā. “Mēs gribējām ko klasisku, ierastu, bez eksperimentiem. Domāju, te nav īstais brīdis eksperimentēt, kaut ko izmēģināt, katrs jau cer precēties vienreiz mūžā. Arī mēs,” – bilda Aija.

Izvēlies kvalitatīvus laulību gredzenus – izvēlies INDIVI


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...