Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko darīt, ja autostāvvietā esi apskādējis cita auto?

Mašīnas, attēls ilustratīvs. Foto: Pixabay

Mašīnas, attēls ilustratīvs. Foto: Pixabay

Vasaras karstās dienās, īpaši nedēļas nogalēs, atpūtnieki plūst aumaļām uz jūru, ezeru un citām populārām ūdenstilpnēm. Daudzi izvēlas turp doties ar savu personīgo auto. Ievērojami palielinoties cilvēku skaitam, uz stāvvietām pie jūras un ezeriem pārceļas gada aukstajai sezonai tirdzniecības centru stāvvietām raksturīgā problēma - ceļu satiksmes negadījumi, kas rodas nekārtīgi novietotu auto dēļ, turklāt pētījumā noskaidrots, ka teju katrs trešais (31%) autovadītājs Latvijā vismaz vienu reizi ir piedzīvojis automašīnu sadursmi stāvlaukumā. Ko šādā situācijā darīt?

Visbiežāk stāvlaukumos cieš automašīnu durvis un priekšējie vai aizmugurējie bamperi

Pārāk liela cilvēku plūsma un nekārtīgi novietotas automašīnas ir galvenie satiksmes negadījumu cēloņi stāvvietās un stāvlaukumos. Centieni novietot auto pārāk šaurā vieta un pārāk tuvu citam transportlīdzeklim var novest pie saskrāpētām vai iebuktētām automašīnas durvīm un apskādētiem bamperiem. Ir arī gadījumi, kad autovadītāji nepalaiž cits citu, īpaši stāvlaukumos, kur nav priekšrocības ceļa zīmju. Šādos stāvlaukumos spēkā ir labās rokas likums, kas ne vienmēr uzreiz ir saprotams satiksmes dalībniekiem.

Stāvlaukumos visbiežāk notiek tādi ceļu satiksmes negadījumi, kuros tiek bojāti tikai transportlīdzekļi. Tomēr tiek reģistrēti arī negadījumi, kad cietušie ir gājēji, velosipēdu, elektrisko skrejriteņu vadītāji, no citas automašīnas izkāpis autovadītājs vai pasažieris.

Latvijas statistika šajā ziņā nav īpaša - šāda veida ceļu satiksmes negadījumus piedzīvojis arī 31% Igaunijas un 36% Lietuvas autovadītāju. Lietuviešiem vislabāk izdodas šajā neapskaužamajā situācijā nenokļūt atkārtoti - 92% lietuviešu apgalvo, ka avārijas stāvlaukumā piedzīvojuši tikai vienu vai divas reizes, bet Latvijas - 81% (15% saka, ka 3-5), Igaunijas - 87% (7% - 3-5 reizes).

Ko darīt sadursmes gadījumā?

Sameklē otras automašīnas īpašnieku. Ja esi tirdzniecības centrā, vari piezvanīt uz informācijas stendu un palūgt pieaicināt attiecīgā transportlīdzekļa vadītāju uz stāvvietu. Pēc tam aizpildiet saskaņoto paziņojumu, norādot vainīgo. Ja nespējat vienoties par vainīgo, ļoti svarīgi ir negadījuma vietu nofotografēt. Ja neizdodas vienoties, jāizsauc policija. Pārliecināties par to, kurš ir vainīgais, palīdz ceļu satiksmes noteikumi un slavenais labās rokas likums.

Kad uz vietas nav otras automašīnas īpašnieka vai arī viņu nav iespējams atrast vai sagaidīt, zvani uz 112 un paziņo par negadījumu. Šādos gadījumos negadījumu reģistrē policijas darbinieki, taču, lai situāciju atrisinātu ātrāk un raitāk, ļoti ieteicams otras automašīnas īpašniekam atstāt savus datus, piemēram, tālruņa numuru, lai var sazināties, un lūgt atgriezties notikuma vietā. Ir svarīgi bojājumus fiksēt uzreiz negadījuma vietā, tāpēc to nekādā gadījumā nedrīkst pamest.

Vai zināji, ka par negadījuma vietas atstāšanu vari saņemt sodu?

Nekārtīga automašīnas novietošana, neievērojot zīmes un marķējumu, ne tikai apdraud drošību, bet tiek arī sodīta ar naudas sodu, sākot no 30 eiro, un atsevišķos gadījumos atkarībā no pašvaldību lēmumiem var sasniegt pat vairākus simtus. Bēgšana no negadījuma vietas var izmaksāt no 70 līdz 700 eiro un var tikt atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem, tāpēc rīkojies atbildīgi un ievēro visus ceļu satiksmes noteikumus. Arī stāvvietās.

Lasi arī šos rakstus:

Mašīnas, attēls ilustratīvs. Foto: Pixabay

Mašīnas, attēls ilustratīvs. Foto: Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas