Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ko par cilvēku var liecināt viņa publicētie selfiji?

Selfiju uzņemšana, Photo by Dmitriy Tyukov on Unsplash

Selfiju uzņemšana, Photo by Dmitriy Tyukov on Unsplash

Vai esi kādreiz, uzņemot selfiju, aizdomājies, kā to uztvers cilvēki? Un vai esi sev pajautājis – kā tas sakrīt ar to, ko tu patiesībā vēlējies parādīt? Pašbilžu uzņemšana ir tikpat izplatīta kā ziņu sūtīšana vai sarunāšanās pa tālruni. Parasti tas ir mirkļa iespaids – ir īstā vieta, īstais tērps, īstais noskaņojums vai kompānija, lai uzņemtu pašiņu. Kāpēc mēs to darām? Neslēpsim – nereti mērķis ir padalīties ar šo mirkli sociālajos tīklos vai vismaz ar draugiem. Dažkārt – tas ir neslēpts prieks vienkārši paskatīties uz sevi. Sanāk, ka Selfijs ar norādīt arī uz mazliet narcistiskām tendencēm. Patiesībā Selfiju uzņemšana diezgan daudz ko pasaka par cilvēkiem.

Saskaņā ar kāda pētījuma rezultātiem cilvēkiem, kuri sociālajos medijos ievieto vairāk selfiju, parādās vairākas narcisistiskas iezīmes. Daudzi no viņiem milzumu laika pavada savu attēlu rediģēšanā, pārfotografēšanā, līdz iegūst to ideālu, ko atrādīt citiem - šeit parādās narcisms.

Dažkārt ar šiem pašbilžu attēliem mēs parādām arī antisociālas personības iezīmes. Pētījums atklāja, ka daudzi cilvēki, kuri uzņem selfijus un ievieto tos tūlīt sociālajos medijos, demonstrē impulsu kontroles trūkumu.

Tomēr ir arī cilvēki, kas nav narcisisti, tomēr arī pavada daudz laika, rediģējot savas pašbildes. Tas tiek skaidrots ar tādu personības stāvokli, kad fiziskais izskats ir kļuvis par nozīmīgu cilvēka personības daļu. Šādu cilvēku pašcieņa veidojas, pamatojoties uz fizisko skaistumu, nevis uz panākumiem vai prasmēm.

Nenoliedzami, kad mēs ievietojam perfektos pašiņus sociālajos tīklos un jau drīz sāk birt komentāri un komplimenti – tas apmierina mūsu vajadzību pēc atzinības, kuru, iespējams, nesaņemam pietiekamā daudzumā savā ikdienas dzīvē.

Kāds pētījums arī atklāja, ka cilvēki, kas uzņem pārmērīgi daudz selfiju, parasti ir zemākas kvalitātes attiecības, kas balstās nevis uz tuvību, bet uz virspusējo tēlu. Nereti šiem cilvēkiem ir būtiski parādīt - kur, ar ko viņi ir kopā, kā atpūšas un kādās kompānijās atrodas. Diemžēl ne vienmēr šajās bildēs redzēsiet tiešām patiesu draugu kompānijas, Selfijumāniem nereti tās ir visai virspusējas attiecības, kuras viņiem ir svarīgi "atķeksēt" un parādīt pasaulei.

Katrā ziņā, ir, par ko aizdomāties, vai ne? Pat, ja pašā pašbildes uzņemšanā patiešām nav nekā slikta, pievērs uzmanību – vai tas nav kļuvis par apsēstību un, iespējams, jau liecina par nopietnām problēmām tavā personīgajā dzīvē vai attiecībās.

Izlasi arī šo:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...