Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko par Tevi liecina Tavs mīļākais gadalaiks?

Pavasaris, Photo by Sergey Shmidt on Unsplash

Pavasaris, Photo by Sergey Shmidt on Unsplash

Daži cilvēki mīl garās, siltās vasaras dienas, savukārt citi priecājas par vēsākām rudens dienām. Kāpēc daži gadalaiki mūs uzrunā vairāk nekā citi? Vai psiholoģiski tas var kaut ko liecināt par personu?

Kāpēc mēs dodam priekšroku noteiktiem gadalaikiem?

Sezonālās temperatūras un gaismas izmaiņas var ietekmēt noskaņojumu un uzvedību. Piemēram, tiek uzskatīts, ka tiem, kas dzimuši pavasara un vasaras mēnešos, ir pārmērīgi pozitīvs temperaments, un viņiem ir lielāka iespēja piedzīvot straujas garastāvokļa izmaiņas. No otras puses, tiem, kas dzimuši ziemas mēnešos, var būt mazāk aizkaitināma temperamenta.

Lai gan tas varētu šķist dīvaini, psihologi jau sen ir atzinuši gadalaiku spēcīgo ietekmi uz garastāvokli. Ir zināms, ka īsākie ziemas mēneši dažreiz izraisa sezonālus afektīvus traucējumus, kas ir depresijas veids.

Esot pierādīts arī, ka pavasara iestāšanās faktiski var īslaicīgi palielināt pozitīvo attieksmi atkarībā no tā, cik daudz laika cilvēks pavada ārā. Ir jāņem vērā arī ģeogrāfiskās atšķirības. Vietai, kur mēs dzīvojam, un šim reģionam raksturīgajiem laikapstākļiem var būt nozīmīga loma sezonas izvēlē.

Kā laikapstākļi un garastāvoklis ir saistīti?

Aukstais laiks var ietekmēt mūsu noskaņojumu, taču temperatūras pazemināšanās var ietekmēt arī uzvedību. Izrādās, ka temperatūrai var būt smalka, taču dziļa ietekme uz spriedumiem, ko mēs pieņemam par citiem cilvēkiem. Siltā vidē personas par citiem mēdz spriest pozitīvāk, nekā aukstumā.

Kāpēc gaisma ietekmē garastāvokli?

Nav noslēpums, ka gaisma var būtiski ietekmēt garastāvokli. Gaišas, saulainas dienas var likt justies laimīgam un enerģiskam, savukārt tumšās, drūmās dienas var likt justies drūmiem un bez iedvesmas.

Ķermeņa diennakts ritmu jeb aptuveni 24 stundu nomoda un miegainības ciklu ietekmē saules gaisma. Samazinoties saules gaismas daudzumam, organismā izdalās hormoni, kas izraisa letarģijas periodus. Saules gaismas trūkums rudens un ziemas mēnešos ir saistīts ar tā saukto sezonālo afektīvo traucējumu. Cilvēki, kuriem ir šī traucējuma simptomi, var justies nomākti gada tumšākajās, īsākās dienās. Var būt arī nogurums, palielināta ēstgriba un intereses zudums par aktivitātēm, kas parasti patīk.

Ko atklāj Tavs mīļākais gadalaiks?

Temperatūrai un apgaismojuma līmenim var būt nozīme, nosakot, kurš gadalaiks patīk visvairāk, taču vai personīgās izvēles var arī atklāt kaut ko par pamata personību?

Pavasaris

Ja pavasaris ir Tavs mīļākais gadalaiks, Tu varētu alkt pēc jaunas pieredzes, un pavasara sezona piedāvā iespēju atjaunoties, kas Tev nepieciešama pēc garas, aukstas ziemas.

Vasara

Daudzos pasaules reģionos vasara ir garākas, siltākas un gaišākas dienas. Ja vasara ir Tavs mīļākais gadalaiks, tas var nozīmēt, ka Tev patīk izklaidēties un dzīvot aktīvu dzīvesveidu.

Siltie vasaras mēneši ir laiks, lai ceļotu un baudītu brīvdabu. Tev, iespējams, ir tendence būt pretimnākošam, ekstravertam, un cilvēki jūs, iespējams, raksturo kā optimistisku, simpātisku un pārliecinošu.

Rudens

Lai gan dažviet pasaulē pavasari mēdz uzskatīt par atjaunošanas sezonu, rudens ir arī ļoti piemērots laiks jaunam sākumam. Košās oranžās krāsas un rudens vēsais laiks piesaista Tavu pastāvīgo vēlmi pēc pārmaiņām. Gaidāmās brīvdienas iedvesmo daudzus pārdomāt aizvadīto gadu un veidot plānus nākamajam gadam.

Ziema

Ja vēsos ziemas mēnešus uzskati par savu iecienītāko gadalaiku, tas var nozīmēt, ka Tu mēdz būt mazliet intraverts mājinieks. Uzvilkt siltu džemperi un saritināties uz dīvāna ar karstu dzērienu, lai izvairītos no aukstuma, varētu izklausīties kā Tava ideja par ideālu pēcpusdienu.

Interesanti arī:

Pavasaris, Photo by Sergey Shmidt on Unsplash

Pavasaris, Photo by Sergey Shmidt on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas